Stoczek Łukowski: Starsza kobieta nakarmiła przypadkowych gości, oni ją okradli z biżuterii

Łukowscy policjanci poszukują mężczyzn, którzy wykorzystując gościnność 70-letniej kobiety, okradli ją. Łupem złodziei padła biżuteria o wartości 10 tys. złotych.

Do kradzieży doszło w środę po południu w jednym z domów w gminie Stoczek Łukowski. Do domu 70-latki weszli dwaj mężczyźni i poprosili starszą kobietę o pomoc materialną i żywność. Obaj byli w mieszkaniu przez kilkanaście minut.

– W tym czasie kobieta nakarmiła swoich gości. W chwili gdy przygotowywała żywność, jeden z mężczyzn wykorzystując jej nieuwagę zajął się plądrowaniem mieszkania. Po wyjściu nakarmionych gości okazało się, że z domu przemiłej starszej kobiety zginęła biżuteria o wartości 10 tys. zł – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia, sprawdzają czy ofiarą złodziei nie padli inni mieszkańcy powiatu łukowskiego.

2016-05-06 08:36:46
(fot. ilustr. pixabay.com)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Widocznie miał jakiś ” niedosyt „

 2. Znów podobna sytuacja, pewnie jakby wytypować 10 podejrzanych z grona znajomych i sprawdzić ich biling połączeń i o czym rozmawiali, sms to złodzieje by się szybciej znaleźli. Pewnie jacyś znajomy wysłali swoich kumpli z innej wsi aby ją okraść i podzielić się łupem. Po pierwsze złodzieje wchodząc do domu wiedzieli, że ją okradną. Po drugie musieli wiedzieć, że często jest sama. Prawdopodobieństwo wejścia do losowo wybranego domu w którym mieszka starsza osoba i posiadająca znaczną gotówkę lub drogocenną biżuterię wynosi mniej niż 5%, a bardzo rzadko słyszy się o podobnych sytuacjach.

 3. Naiwność osób starszych jest pozostałością po poprzednim systemie, kiedy nie było takich skór-wieli którzy dzisiaj są wśród nas, w pracy, na ulicy, w kościele, a niekiedy mieszkamy pod jednym dachem.Wiem że to skrajność ale ja robił bym z tego ścierwa papkę do bio-gazowni.

 4. pielgrzymka KODu do Warszawy zmierza, więc trzeba być ostrożnym gościnnością… 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”