690 680 960

Stawki: Skręcał w lewo, doprowadził do zderzenia

We wtorek w miejscowości Stawki doszło do zderzenia dwóch aut. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 16:30 w miejscowości Stawki w powiecie włodawskim, na drodze wojewódzkiej nr 816.

– Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący autem marki Audi 80, 59-letni mieszkaniec gm. Sosnówka nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo. W efekcie doszło do zderzenia bocznego z wyprzedzającym go autem marki Renault Kangoo, którym kierował 52-letni obywatel Ukrainy i jechał z rodziną. W wyniku zderzenia obydwa pojazdy znalazły się w przydrożnym rowie – informuje st. post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala.

– Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości ustalili, że obydwaj kierujący nie znajdowali się pod działaniem alkoholu – dodaje st. post. Elwira Tadyniewicz.

Włodawscy policjanci ustalają wszystkie szczegółowe okoliczności tego zdarzenia drogowego.

2016-06-22 12:40:34
(fot. Policja Włodawa)

9 komentarzy

 1. Grabarz - Spółka Cywilna z pośrednikiem bożym

  Wylądowali w Szpitalu – to dobrze, ale po co im akurat tego pośrednictwa szukać???

 2. Następny „miszcz” w audi – przecież oni są najlepsi…

  • Jak widać nie tylko kierowcy BMW powodują wypadki. I nie tylko młodzi kierowcy. Każdemu może się zdarzyć.

 3. A jak to się ma do nie wyprzedzania przed i na skrzyżowaniu? Coś nie bardzo rozumiem „nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo”.

  • Tak to się ma, że jeśli nie było znaków pionowych i poziomych oznaczających skrzyżowanie, to można wyprzedzać. Znając życie, szofer Audi (miejscowy lokales) zwolnił do 30/h i tak jechał przez 200- 300 m. Ukrainiec postanowił wyprzedzić, kierowca Audi bez odpowiednio wcześniej włączonego kierunkowskazu dał w boczną i było „bum”. Idąc tokiem rozumowania „lokalesa” – ” przecie panie wszyscy wiedzą że ja tu mieszkam, przecież zwolniłem i jak zacząłem skręcać to włączyłem mrygacz”

  • -wjazd na posesje, pole etc. kiedy nie informują o tym ani znaki pionowe ani poziome.

  • Manewr skrętu niekoniecznie trzeba wykonywać na skrzyżowaniu – można skręcić np. do wjazdu na posesję – jest to wtedy traktowane jako zmiana kierunku jazdy/pasa ruchu. Wówczas musimy upewnić się, że nie jesteśmy wyprzedzani przez inny pojazd. Reguluje to art. 22 Ust. PoRD, p. 1 i p.4.

  • Art. 2 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i doczytaj co to takiego ten zwierz zwany „skrzyżowaniem” i jak się ma ten zwierz do połączenia drogi gruntowej z drogą o nawierzchni utwardzonej (asfaltem, betonem lub kostką).

   • No właśnie na zdjęciu widzę przepust, kawałek barierek a to wskazuje na skrzyżowanie w dużej mierze. Jeśli to wjazd na posesję to oddaję honor.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej