Stawce-Kolonia: Nie żyje 16-letnia rowerzystka

W sobotę wieczorem w miejscowości Stawce-Kolonia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje 16-latka potrącona przez volkswagena.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Stawce-Kolonia w powiecie janowskim. Na drodze powiatowej pomiędzy Bychawą a Batorzem, auto osobowe marki Volkswagen potrąciło 16-letnią rowerzystkę. Jak wstępnie ustalono, trójka nastolatków jechała na rowerach, jeden chłopak i dwie dziewczyny. Do zderzenia z jedną z rowerzystek doszło podczas wymijania się aut. Prawdopodobnie jadący z naprzeciwka pojazd oślepił kierowcę volkswagena, ten nie zauważył kolumny rowerów i wjechał w rowerzystkę, która znajdowała się na końcu.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. W wyniku potrącenia 16-latka poniosła śmierć na miejscu. Droga w rejonie wypadku jest nieprzejezdna.

Na miejscu pracują funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

2016-10-02 00:06:37
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. I po co jej to było omijanie,ale to raczej było wyprzedzanie.

  • Do „MO, ciecia i obywatela”: Czytanie z zrozumieniem nie idzie wam najlepiej. Nie wiem czy to coś da ale przeczytajcie tekst kilka razy to może zrozumiecie że to było wymijanie dwóch aut… nie omijanie i nie wyprzedzanie a to różne pojęcia (polecam kodeks ruchu drogowego…). Podczas wymijania auta powinny jechać na światłach mijania. Pomimo tego w pewnym stopniu się oślepiają ale nie całkowicie, żeby nie zauważyć rowerzystów. Chyba że auto z naprzeciwka jechało na światłach drogowych i oślepiło kierowce WV lub rowerzyści nie byli oświetleni… Wszystko wykaże śledztwo ale wy wiecie lepiej…! Wielka tragedia, zginął młody człowiek, współczuję rodzinie i znajomym.

   • Jooj Ty nie bądź taki mądry bo pouczasz innych, a pomuślałeś że może te pismaki ż lublin112 zmienili treść? Wcześniej było napisane, że to rowerzystka chcąc wyprzedzić innych rowerzystów wyjechała pod koła auta! I pisze się ” czytanie ZE zrozumieniem” a nie Z zrozumieniem!

   • Obywatelu poprawcie się bo piszecie bzdury VW to prawidłowy skrót.

  • Ty nie wiesz o czym bazgrolisz,naucz się czytać ze zrozumieniem,naucz się podstawowych pojęć(omijanie,wyprzedzanie,wymijanie) bo inaczej nie zdasz na kartę motorowerową(teraz kat. Am).

 2. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnia

  Oby nie skończyło się to karą dla kierowcy, w myśl przysłowia:” Kowal zawinił, a Cygana powiesili”.

  • Dokładnie, szkoda chłopiny by było.

  • Przecież stoi jak wół, że kierowca wjechał w kolumnę rowerzystów i zabił rowerzystkę. Raczej nikt po główce go za to nie będzie głaskał. Jeżeli nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd oślepia, to należy dostosować prędkość do warunków, czyli zwolnić, a nie naginać w ciemno.

 3. Ogromne wyrazy współczucia rodzinie.

 4. Myślę że bardzo istotne będzie czy rowerzyści mieli oświetlenie, bo to jest lekcja do odrobienia dla młodych rowerzystów a raczej przypilnowania ich przez rodziców .WSpółczuję rodzinie. A kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu, przekraczają zdecydowanie dozwoloną prędkość i bardzo często to jest przyczyną nieszczęść.

  • Miałem o tym też napisać. Kierowca i jego samochód na pewno zostaną prześwietlone pod względem dopuszczenie do ruchu. Jeśli był trzeźwy a samochód sprawny oraz rowery posiadały stosowne oświetlenie, to można tu mówić o nieszczęśliwym wypadku. Wielokrotnie miałem sytuacje na drodze kiedy to, w ostatniej chwili pojawia się przed samochodem rowerzysta bez jakiegokolwiek oświetlenia.

   • Kierowca byl trzezwy, samochod raczej nie wygladal na jakis zdezelowany, a rowerzysci??? No niestety, bez oswietlenia, odblaskow a tym bardziej kamizelek odblaskowych.

 5. Szkoda dziecka i trauma dla kierowcy 🙁

 6. Nie byłeś . Nie widziałeś . Nie osadzaj. Stało się .. szkoda obydwu stron. Kierowca też swoje teraz przejdzie i też ma dzieci i też na pewno by nie chcial tego przechodzić. .
  Współczuję rodzinie dziewczyny .

 7. Wyrazy współczucia dla rodziny ofiary i kierowcy. Nie osądzajmy nikogo, bo każdy z nas może znaleźć się w identycznej sytuacji. Zaczyna się kampania burczana…..

 8. Ba… Ja do szkoły z Nią chodziłam… Szkoda dziewczyny, była piękna… Przez takich kierowców co przez „przypadek” zabili młodą dziewczynę powinna być kara 15 lub 20 lat więzienia! Może i było to przez „przypadek” ale szkoda dziewczyny…

  • Wyrazy współczucia dla rodziny poszkodowanej a najgorsze jest to że poszkodowana była córką chrzestna sąsiada sprawcy. Bardzo przykra sprawa

 9. A jak dokładnie nazywała się ta dziewczyna i skąd była?

 10. Jeśli ktoś zna rodzinę zmarłego, to pomogę w kosztach finansowych i zapłacę za pogrzeb. Straszna tragedia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska