Starsza kobieta w piżamie i klapkach wędrowała po śniegu

Na nietypowy widok natknęli się pogranicznicy podczas patrolu. Dostrzegli kobietę, która była ubrana zaledwie w koszulę nocną, a na nogach miała klapki.

Strażnicy graniczni podczas swojej pracy widzieli już wiele i rzadko kiedy może ich coś zaskoczyć. Choć głównie zajmują się pilnowaniem granicy, ścigają przemytników oraz nielegalnych imigrantów, to jednak co jakiś czas interweniują w zupełnie innych, często nietypowych sprawach. Tak też było w środę, kiedy to funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej patrolowali tamtejszy odcinek granicy.

W godzinach porannych zauważyli idącą przed nimi osobę. Gdy podjechali bliżej okazało się, że jest to starsza kobieta, do tego dość nietypowo ubrana jak na tę porę roku. Mianowicie miała na sobie tylko nocną koszulę, a na nogach założone klapki. W takim stroju, przy panujących na dworze mrozach, kobiecie groziło szybkie wychłodzenie organizmu.

Do tego okazało się, że starsza kobieta jest chora. Nie do końca zdawała sobie sprawę z powagi sytuacji oraz tego, gdzie się znajduje. Funkcjonariusze po ustaleniu jej miejsca zamieszkania odwieźli ją do domu.

(fot. NOSG)
2017-02-09 23:42:37

5 komentarzy

 1. Dyrdymałko prasowy

  Kiedyś, jeszcze za czasów panowania jedynie słusznej Partii (ponoć) Robotniczej, około godziny 5 rano jadąc Al. Racławickimi z zamiarem skrętu w Lipową ze zdziwieniem zobaczyłem jak na środku skrzyżowania, z butelką mleka w prawej przedniej łapce i półprzezroczystej koszulce nocnej sięgającej ledwo do połowy ponętnego udka, ruchem usiłuje dyrygować pierwowzór agentki towarzyskiej – na bosaczka, po śniegowej ciapce.

  Która lepsza?

 2. kumpel brejdaczki

  muszę zdobyć jej recepte na leki

 3. ciekawe co zrobią służby odpowiednie do tego mops gops zobaczymy co rząd czy zapewni opiekę , no ale po co rząd martwi sie o płodnośc dzieci 500+ a starsi umrą na głodowej emeryturzę zapewnionej po zmianach z ofe ktore sa tylko dla dobrze zarabiających , bo kolejki do lekarzy długie i umrą w kolejce kolejni starsi

  • Los Vatos Locos

   co ty bredzisz? co ma do tego rząd,mops czy gops? mają każdemu przydzielić osobistego ochroniarza 24h?

   • Jeśli nie rozumiesz zasad działania instytucji takich jak gops czy mops to po co wogóle sie odzywasz??? Jeśli istnieją takie instytucje i nie wypełniają swojej funkcji to po co utrzymywać???kierownik gops w mojej miejscowości zarabia 10tys miesięcznie to po co utrzymywać ich ??
    Ty w ogóle nie znasz prawa obowiązującego w polsce a dyskusje prowadzisz ,
    Co byś zrobił jakbyś był sam, cierpiący na chorobę przez którą nie radziłbyś sobie i robiłbyś np takie rzeczy jak mowa w artykule i co wtedy też był byś taki mądry????? I od takich sytuacji jest gops mops

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel