Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Stara” ul. Nałkowskich z nową nawierzchnią. Ruszyły prace

Drogowcy przystąpili do naprawy tzw. starej części ul. Nałkowskich. Miasto zleciło prace za kwotę 350 tys. zł, które zakończą się jeszcze w maju. To ważny remont tej części ulicy, na który mieszkańcy czekali wiele lat.

– W ramach posiadanych możliwości finansowych, Miasto stara się wspierać inicjatywy współfinansowane ze środków rezerwy celowej Rad Dzielnic. Na temat naprawy tzw. starej części ul. Nałkowskich prowadziliśmy rozmowy z Radą Dzielnicy Wrotków i wspólnie realizujemy te prace. To ważne dla mieszkańców zadanie drogowe, które wybrzmiało również podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Prowadzone prace obejmują ułożenie nawierzchni bitumicznej na dwóch odcinkach ulicy: pierwszym o długości 640 m, czyli od wysokości sklepu Aldi do łącznika z wybudowanym odcinkiem ul. Nałkowskich i drugim od łącznika w stronę ul. Żeglarskiej o długości 560 m. Prace będą polegały w pierwszej kolejności na wyprofilowaniu istniejącej nawierzchni i regulacji uzbrojenia podziemnego.

Następnie drogowcy ułożą nawierzchnię z betonu asfaltowego oraz połączą ją z terenem przyległym poprzez obustronne ułożenie destruktu, czyli tzw. pobocza. Na czas układania warstwy ścieralnej konieczne będzie zamknięcie ulicy. Taka zmiana organizacji ruchu planowana jest od najbliższej środy (24 maja) do piątku (27 maja). Wyłączenie ulicy z ruchu będzie się odbywać w cyklach kilkugodzinnych.

Tempo robót w terenie uzależnione jest od warunków atmosferycznych, które gwarantują uzyskanie właściwej jakości prac. Ich zakończenie planowane jest na 31 maja. Koszt zadania wyceniono na 350 tys. zł, z czego 100 tys. pokryje rezerwa celowa Rady Dzielnicy Wrotków, a pozostałą kwotę zabezpieczono z dedykowanej puli środków na zadania zgłaszane w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”.

(fot. UM Lublin\źródło UM Lublin)

6 komentarzy

  1. Teraz niektórzy będą mieli bliżej bo ulicy, w zasadzie zaraz po otworzeniu drzwi od domu mogą otwierać furtkę

  2. A ja mam pytanie do pana prezydenta Szymczyka kiedy zostanie naprawiona nawierzchnia ulicy diamentowej od ul Energetyków do ul Zemborzyckiej? Obiecywany remont kilka lat temu do dzisiaj się nie odbył. Na wysokości wieżowców jezdnia jest pofalowana przez jeżdżące cysterny i inne ciągniki siodłowe powodujące ogromny hałas. Kierowałem zapytanie w tej sprawie do rzecznika prezydenta – p.Justyna Góźdź w odpowiedzi przekazała mi że problem zgłoszono do Zarządu Dróg Miejskich a stamtąd nijaki odpowiedzi nie otrzymałem. Ponawiam zatem apel do ZDM Lublin o zajęcie się problemem nadmiernego hałasu na ulicy diamentowej przez przejeżdżające w ogromnej ilości w ciągu całej doby ciągniki siodłowe oraz cysterny Orlen jadące do i z magazynów tej firmy przy ul Zemborzyckiej. Na wysokości skrzyżowania Diamentowa-Zemborzycka (wieżowce) jezdnia jest bardzo pofałdowana przez między innymi ciężarówki skręcające do urzędu celnego przy ul Energetyków. W nocy przy otwartych oknach w wieżowcach głównie 21 i 25 przy ulicy Samsonowicza wprost nie daje się spać. Mieszkańcy proszą o pomoc- może kierownictwo ZDM-u lub pan prezydent Szymczyk zareagują czytając tę rubrykę.

  3. Obiecywał Radny P. Remont ul Romera i co ????

  4. A dlaczego jeszcze nie jest otwarty most na Żeglarskiej???

  5. Jak nie otwarty, możesz drżeć laczki do znudzenia po moście

Dodaj komentarz

Z kraju