Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Stany magazynowe krwi są na wyczerpaniu. Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawanie krwi. Stany magazynowe są na wyczerpaniu, a pacjenci w szpitalach czekają na pomoc.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje do wszystkich osób o zgłaszanie się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddawanie tego bezcennego daru.

– Wszystkich oddających osocze (poza grupą AB) również prosimy o oddawanie krwi pełnej. Drodzy, oddawajcie krew pełną, której najbardziej teraz brakuje. Czas zbliżającego się lata i wolne dni znacząco wpływają na topniejące zapasy. Dlatego prosimy w imieniu wszystkich chorych i potrzebujących o pilne zgłaszanie się i oddawanie krwi – informuje w apelu do dawców RCKiK.

Stany magazynowe krwi są na wyczerpaniu. Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Stany magazynowe krwi są na wyczerpaniu. Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

(fot. lublin112.pl, RCKiK)

15 komentarzy

 1. CIągnijcie dalej tą plandemie, gdzie liczba osób zainfekowanych jest taka sama jak rok temu! A ponad połowa społeczeństwa jest zaszczepiona. Także krwi będzie brakować, bo jest tylko wirus kowidowy i nic innego. Wolne media i posłowie niech oddają krew teraz.

  • Skoro potrafisz tylko zerkać na cyferki bez uwzględniania zmiennych i kontekstu to może lepiej się produkuj publicznie

   • Chłopie weź się ogarnij i naucz po polsku wyrażać swoje myśli. Ilość infekcji jest podobna pomimo szczepień. I takie są fakty. Co, wirus jest bardziej zjadliwy teraz? A odporność ludzi to co? Właśnie ogarnij tą zmienność. Większość społeczeństwa zaszczepiona, sporo osób miała kontakt z wiursem. Takie są fakty. A ilość infekcji podobna jak rok temu.

 2. oddałem 12 maja … jeszcze 33 dni i idę znowu

 3. Może niech ktoś się wypowie rzetelnie na temat czy zaszczepieni mogą oddawać krew?…

  • Zajęło mi to 30 sekund:
   hxxps://www.rckik.poznan.pl/szczepionka-na-covid-a-oddawanie-krwi

 4. A czy wy wiecie że osoby zaszczepione nie mogą oddawać krwi? To już wiecie!

  • – można oddawać krew przed planowanym szczepieniem
   – szczepionka Pfizer/BioNTech oraz Moderna – można zgłosić się do oddania krwi lub jej składników najwcześniej po 48 godzinach od szczepienia niezaleńnie od tego, którą dawkę przyjeliśmy
   – szczepionka Astra Zeneca, oraz Johnson and Johnson – po 14 dniach od szczepienia
   – w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po szczepieniu – można zgłosić się do oddania krwi lub jej składników najwcześniej po 7 dniach od ustąpienia objawów

 5. Mogą. Byłam oddałam. Trzeba tylko zachować odstęp czasowy w zależności od przyjętej szczepionki.

 6. Czy zostanie pobrana krew w przypadku gdy nie wyrazi się zgodny na jej sprzedaż przez podmiot pobierający czyli RCKiK?

 7. Czemu zadajcie tu głupie pytania? Jest plandemia. DO pck zadawajcie te pytania 😉 a nie na forum 😀

 8. Z eksperymentalnym sztucznym białkiem gratis.

 9. I bardzo dobrze,bo w pierwszej kolejności leczy się pijaków bez składek,a dopiero później ,którzy systematycznie płacą zdrowotne.No i po co.

 10. Za oddanie krwi dają 2dni wolnego, jednak te 2 dni później nie są wliczane do emerytury takie to podziękowanie rząd wymyślił dla ludzi dobrej woli

Z kraju

Sport