690 680 960

Stan tej ulicy jest opłakany. W przyszłym roku to się zmieni

W przyszłym roku odetchnąć mają mieszkańcy osiedla położonego w okolicach ul. Raszyńskiej. Miasto zaplanowało bowiem wyczekiwany remont ulicy oraz budowę chodnika i ścieżki rowerowej.

Od lat mieszkańcy apelują o remont ul. Raszyńskiej w Lublinie. Ulica ta, choć znajduje się na granicy miasta, stanowi jedyny dojazd do dużego osiedla domów jednorodzinnych, a także stanowi połączenie z Konopnicą. Jej nawierzchnia od dawna jest w opłakanym stanie, sporym problemem są też liczne rozlewiska wodne tworzące się po opadach deszczu. W połączeniu z brakiem chodnika wszystko to sprawia, że problem z poruszaniem się mają nie tylko kierowcy, lecz również piesi.

W tym roku gmina Konopnica wyremontowała przedłużenie ul. Raszyńskiej, czyli drogę prowadzącą od granic miasta do skrzyżowania koło kościoła w Konopnicy. Jednak wiadomo już, że miasto również rozpocznie prace. W budżecie Lublina na 2019 rok zarezerwowano na ten cel 7 mln zł. Kwota ta ma wystarczyć nie tylko na ułożenie nowej nawierzchni.

Prace mają się rozpocząć od budowy odwodnienia, którym woda będzie spływała do wykonanych już w 2016 roku zbiorników retencyjnych. Następnie powstanie chodnik wraz ze ścieżką rowerową a na koniec ułożona zostanie nowa, równa nawierzchnia. Poprawione zostanie również oświetlenie. Prace prowadzone będą na odcinku 830 metrów ulicy Raszyńskiej. Dodatkowo wykonany zostanie wjazd w ul. Tarninową. Prace mają zakończyć się jesienią 2019 roku.

(fot. Google Street View)

18 komentarzy

  1. Wy lepiej pokażcie ul. Popiełuszki tam dopiero dziadostwo . Po pługach na polu jest równiej.

  2. Se zrobić to możesz u siebie za stodołą, po to się płaci podatki gruntowe i to nie małe w mieście żeby ten „KTOŚ” kto bierze za to pensje też nie małą wreszcie to ogarnął. Tak to działa teraz, gierkowskie czyny społeczne nie są już w modzie.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej