690 680 960

Sprzedawali dopalacze przez Internet. Cztery osoby nie żyją

Prowadzone przez lubelski Wydział Prokuratury Krajowej śledztwo w sprawie internetowego handlu dopalaczy doprowadziło do zatrzymania kolejnych osób zamieszanych w ten proceder. W wyniku zażycia tych substancji zmarły cztery osoby.

We wtorek i środę zatrzymanych zostało kolejnych pięć osób mających mieć powiązania ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wysyłkowym handlem dopalaczami na wielką skalę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi lubelski Wydział Prokuratury Krajowej wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od kwietnia 2015 roku do sierpnia 2018 roku w naszym regionie, a także na terenie województw mazowieckiego, opolskiego, śląskiego oraz pomorskiego.

Zatrzymanym wcześniej w tej sprawie osobom udowodniono wprowadzenie do obrotu środków zastępczych tzw. dopalaczy i nowych substancji psychoaktywnych o różnych nazwach w ilości nie mniejszej niż 580 kg o czarnorynkowej wartości około 14 mln zł. W trakcie działań CBŚP zatrzymało też ponad 130 kg dopalaczy o szacunkowej wartości nawet 3 milionów złotych.

Większość dopalaczy członkowie grupy sprzedawali za pośrednictwem sklepów internetowych o nazwach www.demoon.co, www.rcwolf.us, www.ozz.cool czy też www.13rc.eu. Wiadomo, że przeprowadzili oni ponad ponad 15 tysięcy transakcji. Przesyłki wysyłane były kurierem, często na fałszywe dane nadawców. Czterech ich klientów zmarło. Byli to młodzi ludzie w wieku 16, 18, 26, 32 lat. Wszyscy z nich zakupili środek o nazwie U-47700.

(fot. CBŚP – zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  Proponuję napoić ( i nie żałować im) zatrzymanych „zabezpieczonym” „dobrem” i poczekać na zabranie zwłok przez „stosowne” służby.

 2. U nas w Lublinie też jest taki jeden. Mieszka na osiedlu Poręba, ulica bursztynową 10. Lepiej zwróćcie uwagę

  • Idź donieś na policję skoro masz takie informacje, bo jak tego nie zrobisz to będziesz wpsółwinny jeśli okaże się ze to prawda.

 3. Handlarze dopalaczami i zwykłymi narkotykami to zwykli wyrachowani mordercy! Sprzedajac każdą jedna syfiastą tableteczke wiedzieli, że każda moze bez kloptu nawet zabic! Mordercy!

 4. Ale teraz ta młodzież ma na rypane. Kupować jakieś syfy niewiadomego pochodzenia i ładować sobie do organizmu to trzeba być naprawdę bezmyślnym i nie posiadać wyobraźni,

  • kiedy młodzież była mądra, to nie znaczy że można ich mordować takim gownem, do pudła z nimi na b. długo.

 5. Selekcja naturalna tepe typy sie wytrowaja zaklady pogrzebowe zacieraja ręce

 6. To, że dzieci bywają naiwne i nieświadome zagrożeń jestem w stanie zrozumieć. Ale wszystkie te osoby powinny jednak mieć więcej oleju w głowie- 26, 32 lata?! Selekcja naturalna.

 7. Sprzedawali na dużą skalę ponad 3 lata i trzeba było aż 4 ofiar by się do nich dobrać. Faktycznie wybitne osiągnięcie.

 8. nie żal mi głupich ćpunów!!!!!!!!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!