690 680 960

„Sprzątanie Świata”: Do akcji włączyli się więźniowie

Skazani z Zakładu Karnego w Zamościu w ostatnich dniach zostali zatrudnieni do porządkowania miasta. Zebrali kilkadziesiąt worków śmieci.

Zakład Karny w Zamościu po raz kolejny włączył się do międzynarodowej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Skazani za pomocą radiowęzła mogli wysłuchać audycji o tematyce ekologicznej. Z kolei 60 z nich zostało oddelegowanych do sprzątania miasta jak również terenów podmiejskich.

-Porządkowaniem objęto część miasta Zamościa, min.: ul. Wyszyńskiego, Legionów, Hrubieszowską, Szczebrzeską, Piłsudskiego oraz Al. Jana Pawła II. W tym roku akcję rozszerzono również o miejscowości położone nieopodal Zamościa, w których więźniowie na co dzień wykonują prace nieodpłatne na rzecz organizacji pożytku publicznego – tłumaczy chor. Jacek Szadkowski z zamojskiego Zakładu Karnego.

Jak wyjaśniają pracownicy Zakładu Karnego, tego typu akcje są bardzo potrzebne. Przynoszą nie tylko wymierne korzyści dla porządku w mieście, lecz również promują wśród więźniów właściwe postawy obywatelskie i ekologiczne.
(fot. ppor. Jarosław Małecki)
2015-09-21 22:56:01

5 komentarzy

  1. To potrzeba aż akcji ” Sprzątanie Świata” by wczasowiczów zagonić do sprzątania? Tak powinno być codziennie.
    W zależności od występku; im cięższe przewinienie tym cięższa robota. Zagonić do łopaty to autostrady w rok pobudują. Nie chce pracować? to nie dać żreć-niech rodzina posiłki przynosi. A na koniec odsiadki nie „wypiska” tylko rachunek za wikt i utrzymanie. Ludzie za 850zł muszą harować i ledwo na chleb wystarcza a bandziorom za darmo i nic nie robienie pod pysk podstawiają

    • Dokładnie mądre słowa, w głowie się nie mieści im jest tam lepiej jak w domach jedzenie jest na głowę się nie leje a ty człowieku martw się o wszystko sam. Bo jak nie to glodowa śmiercią umrzesz albo wyląduje na ulicy.

  2. Czemu nie byli w zaden sposob oznakowani ze to sa przestepcy?!

  3. Dlaczego trzeba organizować takie akcje ? Gdyby każdy po sobie sprzątał, na pewno świat by nie był tak zaśmiecony! Prościej jest rzucić papier za siebie , niż trafić do kosza . A już co się tyczy kierowców, maniaków „palaczy” którzy na każdych światłach mają manię wyrzucania petów przez szybę – przecież każdy samochód jest wyposażony w popielniczkę ! Ciekawe czy taki łoś też petuje w domu na dywanie ?????????????

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie