690 680 960

Sprawdzali, czy most się nie rozpadnie pod obciążeniem autobusów (zdjęcia)

Minionej nocy sprawdzana była nośność liczącego blisko 40 lat mostu na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej. Od wyników zależy, czy możliwe będzie skierowanie autobusów do nowej pętli, jaka powstaje w rejonie skrzyżowania z ul. Krężnicką.

W nocy z czwartku na piątek na ul. Żeglarskiej w Lublinie prowadzone były testy mające na celu określić wytrzymałość zlokalizowanego tam mostu. Miasto zleciło wykonanie ekspertyzy, która określi, czy obiekt jest w stanie wytrzymać pod obciążeniem ruchu autobusów komunikacji miejskiej.

Zbliża się termin oddania do użytku węzła przesiadkowego, który powstaje w rejonie skrzyżowania z ul. Krężnicką. Do nowej pętli autobusowej mają zostać skierowane linie, które obecnie kończą trasę na ul. Nałkowskich. Problemem jest jednak fatalny stan mostu, który pojazdy będą musiały pokonać. Z tego też powodu, aby obiekt się nie rozleciał i wytrzymał jak najdłużej, przed laty wprowadzono tam zakaz wjazdu pojazdów cięższych niż 10 ton.

Miasto planuje przebudowę mostu, jednak wiadomo, że nowa przeprawa szybko nie postanie. Obecnie trwa kompletowanie niezbędnej dokumentacji, co może potrwać nawet do listopada. Dopiero wtedy będzie można ogłosić przetarg w celu znalezienia wykonawcy prac. Dlatego też postanowiono sprawdzić, czy autobusy będą mogły bezpiecznie dotrzeć do nowej pętli.

Pod mostem ustawiona została specjalistyczna aparatura, której celem było określenie maksymalnej nośności obiektu. Na most stopniowo wprowadzano obciążenia w postaci dwóch autobusów przegubowych. Jednocześnie analizowano zachowanie się konstrukcji. Wyniki testów mają być znane w najbliższym czasie.

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

  1. Czytam wasze komentarze i mam wrażenie że komentują same Janusze Inżyniery budowlane. Szkoda że was tam nie było.

  2. No, tak. Skończą mi most na Janowskiej i zaczną przebudowę na Żeglarskiej… Świetnie, kolejne 3 lata rozpierdzielu

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas