690 680 960

Sprawdzają, co mieszkańcy wrzucają do kontenerów. Strażnicy miejscy montują fotopułapki

Pracownicy firmy komunalnej zaczęli się skarżyć, że do kontenerów na odpady zielone, coraz częściej wyrzucane są śmieci, a nawet odpady budowlane. Na pomoc ruszyli strażnicy miejscy.

W ostatnim czasie zajmująca się wywozem śmieci i odpadów z terenu Świdnika firma, zaczęła notować przypadki podrzucania śmieci do ustawionych na terenie miasta ogólnodostępnych kontenerów przeznaczonych na odpady zielone. W pojemnikach zamiast suchych liści, skoszonej trawy, zwiędłych kwiatów czy gałęzi z przyciętych krzewów, znajdowano worki z domowymi odpadkami, a nawet gruz czy pozostałości po materiałach budowlanych.

O problemie powiadomiona została straż miejska. Aby nie angażować w tę sprawę patrolujących miasto strażników, zapadła decyzja o użyciu fotopułapek. W ubiegłym roku cztery takie urządzenia zostały zakupione w ramach ekopatrolu. Są one niewielkich rozmiarów, można ustawiać je w różnych miejscach, dzięki czemu trudno je zauważyć. Do tego urządzenia te są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Fotopułapki reagują na ruch, w przypadku kiedy urządzenie go wykryje, robi zdjęcia i nagrywa filmy. Wszystko to jest później przeglądane są przez mundurowych. Jak tłumaczy Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku, w tym przypadku fotopułapki sprawdziły się doskonale. Zastosowano je prewencyjnie i od tygodnia nie zanotowano żadnego przypadku podrzucania śmieci do kontenerów na odpady zielone.

(UM Świdnik)
2018-04-21 :02:53

14 komentarzy

 1. Już wkrótce służby porządkowe zamontują foto pułapki przy każdej toalecie by wiedzieć co tak naprawdę obywatele spuszczają w klozecie.

  • Czy ty nie jesteś w stanie zrozumieć tej sytuacji i zastosowanego rozwiązania? Tu nie trzeba wyjątkowej inteligencji. Co zrobić gdy np. na trawniku ulicy pojawiają się podrzucone worki śmieci? Jeżeli w społeczeństwie są jednostki ograniczone umysłowo to należy je w sprytny sposób neutralizować. POPIERAM TEN INTELIGENTNY SPRYT!

   • Co zrobić? Przede wszystkim podnieść kary za takie umyślne, durne działanie. Jest tyle ulic, które można by pozamiatać w jakimś ładnym, rzucającym się w oczy np. pomarańczowym kombinezonie.

    • Masz rację ale twój komentarz jest do czego odpowiedzią? Żeby karać to idealne rozwiązanie jest opisane w treści wiadomości, którą wyszydził niekontaktujący „aio”.

 2. SM zabrano fotoradary to żeby nie wypaść z rytmu dano małe radarki?no ale cóż taki mamy klimat i ludzie dbają tylko koło siebie a juź co za płotem mało ich interesuje.

 3. W tym Kraju to niektórzy już pog….. A czy takie foto-pułapki i nagrywanie bez zgody jest legalne ??? Panie Wójtowicz chyba chcesz połknąć śledzia ?

  • W tym Kraju coraz więcej ludzi nadąża za rozwojem cywilizacji. Ty może jeszcze tego nie rozumiesz ale gdy dojrzejesz to moooże zrozumiesz.

  • Totalna inwigilacja

   Jesteś nagrywany codziennie na ulicach, w sklepach, w urzędach… To nie problem nagrywania (oczywiście zakładam, że zachowujesz się „normalnie”), tylko wykorzystania nagrań. Jeśli łamiesz prawo – odpowiednie służby działają jak
   najbardziej legalnie!

 4. Straż miejska nie montuje żadnych fotopułapek. Artykuł czysto propagandowy. Wywozem śmieci zajmuje się prywatna firma i straż miejska nie może pilnować interesu jakiegoś przedsiębiorcy.

 5. Maksymilian „Maks” Paradys

  Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam!

 6. „Są one niewielkich rozmiarów, można ustawiać je w różnych miejscach, dzięki czemu trudno je zauważyć”
  „Zastosowano je prewencyjnie i od tygodnia nie zanotowano żadnego przypadku podrzucania śmieci do kontenerów na odpady zielone.”
  To się nie trzyma kupy.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas