690 680 960

Spotkanie obywatelskie dotyczące smogu odbędzie się w Lublinie. Kolejne będą dotyczyć innych problemów mieszkańców

W Lublinie ruszają otwarte spotkania obywatelskie, dotyczące spraw istotnych dla mieszkańców miasta i regionu. Zapraszani na nie będą też lokalni samorządowcy.

Pierwsze otwarte spotkanie obywatelskie dotyczyć będzie tematu smogu. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, dlaczego w Lublinie powstaje smog, jak temu przeciwdziałać oraz, co czeka nas w niedalekiej już przyszłości. Inicjatorem spotkań pod hasłem „Czat(d) lubelski” jest Jerzy Andrzejewski, pomysłodawca i właściciel lokalu gastronomicznego o nazwie „Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka”.

– Wysoka technologia i miękki dotyk w Lublinie, bo tylko tak można nazwać inicjatywę, w której żywi ludzie jako społecznicy nienależący do organizacji politycznych połączą się realnie i za pośrednictwem sieci Internet z innymi, dla których życie ludzkie i środowisko naturalne jest wartością nadrzędną nad dyrektywami partyjnymi i „biznesem” za wszelką cenę – wyjaśnia Andrzej Filipowicz koordynator POL Lubelski Alarm Smogowy.

Do udziału w pierwszym „Czat(d)cie lubelskim” zaproszeni zostali między innymi: społecznicy, radni miejscy, parlamentarzyści i prezydent Lublina. Swój udział potwierdził też Marian Kowalski. Spotkanie odbędzie się we wtorek od godzinie 17:00 przy ulicy Chopina 3 w Lublinie. W sieci obejrzeć też będzie można transmisję on-line.

(fot. nadesłane)
2017-02-27 20:00:44

8 komentarzy

 1. Stężenie PM 2,5 o 21 wyniosło 157 czyli poziom niezdrowy, W/G Unijnych norm blisko zagrożenia życia. Trochę dziwne. Wracając do meritum. Już widzę jak Żuk przyjdzie na spotkanie jak Marian potwierdził udział.

  • jeśliby to było spotkanie z ewentualnymi deweloperami, to przyleciałby jak piesek z języczkiem na brodzie i makówką pełną pomysłów który by tu jeszcze kawałek Lublina sprzedać?? 🙂

 2. z tego co wiem, to tam bardzo ładny pokój jest, dość obszerny, także osób może trochę wejść, a zatem powodzenia!

 3. Weżcie se na spotkanie pseudoministra radziwiła , który w odpowiedzi na pytanie jak ma zamoiar walczyc ze smogiem – odpowiedział że palenie papierosów jest bardziej szkodliwe niż smog.

 4. Janusze to dziwne istoty

 5. trzeba wprowadzic zakaz sprzedazy wegla i mysle ze smogu nie bedzie.drewno jest o wiele bardziej ekologiczne a ziemi w Polsce dostatek.kazdy rolnik moglby sobie obsadzic pole i wyciac te drzewa kiedy mu sie tylko podoba i sprzedac.nie dosc ze terenow zielonych by przybylo to nie byloby takiego stezenia pylow,kominy bylyby czystsze o ile ktos nie palilby sosna wierzba itp. i rolnik by zarobil.ale nie..najlepiej bylo im wprowadzic nakaz zakupu piecow klasy 5 do 2026roku na pelet i ekogroszek zeby firmy zarabialy bo samemu sie tego nie wyprodukuje.taki piec pracuje 24h na dobe.ja mam piec klasy 3 zwykly dolniak i aby bylo cieplo tzn 18-22C wystarczy palic drewnem 5godzin dziennie- w zimie.jak mrozy to i 10 a teraz raz na 2 dni 4godziny.dom 120m2 wszedzie podlogowka ,docieplenie 15cm okna plastiki.poszlo mi jakies 6-7mp ale wiekszosc to byla leszczyna i ok 30% mirabelki,sliwki…bo za darmo tyle co sam musialem sciac i podziabac-wysuszonego debu poszloby ok 4-5mp .ciekawi mnie czy wiecej pylow pojdzie z pieca klasy 3 czy 5 biorac pod uwage takie samo paliwo i dobe bo pradu 5 wezmie napewno wiecej.

 6. I w co Wy wierzycie i o czym piszecie jaki smog IZOTOP JODU-131 stezenie 5,92 największe nad Polską dniach 9-15 stycznia podane do wiadomości niedawno

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas