Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spotkali się w celach towarzyskich oraz powiedzieli, że są zdrowi i nikogo nie zarażają. Inspektor Sanitarny nałożył na mężczyzn karę

Radzyńscy policjanci ukarali dwóch mężczyzn mandatami za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zachowania w czasie epidemii. O zaistniałej sytuacji zostały również powiadomione służby sanitarne.

W minioną niedzielę po południu policjanci z Radzynia Podlaskiego wspólnie z żołnierzami WOT na ścieżce rowerowej w Radzyniu Podlaskim zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nie stosowali się do obwiązujących zakazów w związku z wprowadzonym stanem epidemii.

Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego w wieku 42 i 45 lat tłumaczyli, że spotkali się w celach towarzyskich. Poinformowali mundurowych, że według ich uznania są zdrowi i nikogo nie zarażają. Za swoje zachowanie wbrew przepisom dotyczącym zachowania w czasie epidemii, narażając życie i zdrowie swoje, ale również innych zostali ukarania mandatami karnymi.

O zaistniałej sytuacji zostały również powiadomione służby sanitarne w Radzyniu Podlaskim. W związku z naruszeniem obowiązujących przepisów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radzyniu Podlaskim nałożył na mężczyzn karę w drodze decyzji administracyjnej w wysokości 5 tys. zł.

(fot. lublin112.pl)

17 komentarzy

 1. Jak można ukarać kogoś dwa razy za to samo? przecież to sprzeczne z literą prawa….

  • aaatam, łoić kary po 30 tysi…\
   na moje 1000+ 13 i 14 wypłąte socjalu też…

   • … i mam w du..ie wychodzenie z domu… po trunki i zagrychę wysle Kryche… mogę siedzieć do końca świata i 1 dzień dłużej…
    całe życie tak spędzam więc mi to wisi…

  • Wiesz, że płaci się podatek od podatku?
   Najpierw do ceny paliwa dolicza się akcyzę, a później od tej kwoty płaci się 23% VAT 🙂

  • aaaaaahahahahahah „litera prawa”… aaahahahaha
   pozwól mi zgadnąć na jaka to litera… „H”….?

 2. Za 3 miesiące rząd odzyska wszystkie 500+ i 13stki które rozdał i będzie mógł zakończyć epidemię.

 3. Nie przyjmować mandatów – a po wszystkim sądy będą uchylać większość takich grzywn nałożonych bez podstawy prawnej.

  • Przygoda przygoda każdej chwili szkoda

   Sądy -> PiS -> ustawa kagańcowa, mówi Ci to coś? Policjant może nałożyć 500 zł, sąd 30 tys zł, wybacz ale nie ryzykowałbym na podstawie internetowych porad

 4. Co raz bardziej to wszystko przypomina państwo policyjno opresyjne ale PIS realizuje program wyborczy Kononowicza ludzie będą karani za papierosy, za alkohol, ZA WSZYSTKO. Z nikim się nie spotykaj, z nikim nie rozmawiaj, siedź w domu, nie możesz umyć auta bo dostaniesz karę, nie możesz wyjść na rower bo dowalą 12 tys kary. Sorry ale to wszystko idzie już za daleko. Niech izolują zarażonych i tych z podejrzeniem na kwarantannach żeby nie uciekali a nie zdrowym ludziom ograniczają prawa.

  • A skąd wiesz że ty nie roznosisz tego syfu, pomimo że ci się wydaje że jesteś zdrowy? Pomyśl czasem choć trochę, myślenie nie boli.

   • I tak większość z nas musi to przechorować by nabrać odporności. Te zakazy są bardziej zabójcze dla naszej gospodarki. Gdy skończą się pieniądze to skończy się empatia ale wtedy będzie za późno. Ludzie nie będą kupować bo nie będą mieli pieniędzy , firmy będą miej produkować bo się zmniejszy popyt. To spowoduję masowe zwolnienia. Koło się zamknie. Rozumiem że trzeba zachować ostrożność  ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Dwóch na ścieżce rowerowej to żadne zagrożenie bezpieczeństwa.

    • A skąd Ty masz takie info, że każdy to musi przejść? Mam propozycję, nie znasz się to się nie odzywam, a w tym przypadku idź polizać klamkę w szpitalu zakaznym

 5. Nosz urwał mać. Policjanci za grilla w Poznaniu dostali raptem po 500 zł mandatu. A było ich bodajże ośmioro. Nie przyjmować i uj….. RPO będzie miał co robić. Nie ma stanu wyjątkowego.

 6. Ciekawa zmiana tonu komentarzy względem wczoraj lub przedwczoraj, to cieszy. To samo dzieje się na całej Ziemi.

 7. Siedzę w domu większość czasu, jak na jakiejś kwarantannie. To już nie mogę raz w tygodniu wyjść na spacer ew. porozmawiać ze znajomym na dworze, z daleka od innych ludzi? Będziemy wtedy tworzyć grupę i należy nam się 30tyś kary? Za rozmowę we dwójkę na dworze? Ewentualnie możemy się spotkać w samochodzie we dwóch i w środku samochodu rozmawiać i też nam się należy kara? Mogę wyjść chociaż na spacer chociaż nie mam kwarantanny? Na spacer z kobietą z którą żyje albo z mężczyzną (może jestem homo)? Zamordyzm 🙂

Z kraju