Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sporniak: Świadkowie zauważyli jadący wężykiem samochód. Po pościgu ujęli mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Doskonała postawa świadków doprowadziła nie tylko do zatrzymania pijanego kierowcy, lecz również do ujęcia poszukiwanego listem gończym przestępcy. Mężczyzna trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w gminie Konopnica. Około godziny 19 świadkowie dostrzegli jadącego wężykiem fiata. Podejrzewając, że jego kierowca jest nietrzeźwy, ruszyli za nim, jednocześnie powiadamiając o wszystkim policję.

– Jadące toyotą osoby, cały czas przekazywały miejsce, gdzie się w danej chwili znajdują. Natychmiast zostali tam skierowani funkcjonariusze lubelskiej drogówki – wyjaśniała nam Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W międzyczasie, świadkowie widząc, że kierowca fiata stwarza olbrzymie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, postanowili zatrzymać pojazd.

Udało się im to w miejscowości Sporniak. Wyrwali ze stacyjki kluczyki, zaś kierowcy nie pozwolili się oddalić, do czasu przybycia na miejsce policjantów. Podejrzenia świadków się potwierdziły, od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była charakterystyczna woń.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak to nie wszystkie grzechy kierowcy fiata. – Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 41-latek jest poszukiwany listem gończym. Ma on do odsiadki karę pozbawienia wolności – dodaje Anna Kamola.

2016-05-01 11:54:44
(fot. ilustr. lublin112.pl)

17 komentarzy

  1. Nie o Bełżyce, prawie wszyscy są tacy sami Rzadko zdarzają się tolerancyjni funkcjonariusze.