Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spora niezgodność we wskazaniu samochodowego drogomierza

Podczas kontroli drogowej opolscy policjanci ujawnili w volkswagenie niezgodność we wskazaniach drogomierza. Trwa ustalanie w jakich okolicznościach doszło do rozbieżności.

Podczas czwartkowej kontroli pojazdu marki Volkswagen w miejscowości Elżbieta opolscy policjanci w trakcie sprawdzania stanu samochodowego licznika stwierdzili, że jego stan w znaczący sposób odbiega od tego, który znajdował się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Różnica wskazań drogomierza wynosiła blisko 20 tysięcy kilometrów. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą wyjaśniać przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to wykonawcy i zleceniodawcy. Dodatkowo, mandat do 3000 złotych dostaniemy, gdy wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Milion rozumie ale pare tysi

 2. Przekręty przekrętami, ale było wiele przypadków że podczas kontroli drogowej policjanci się mylą i spisują źle stany liczników. I później ciężko to odkręcić.

 3. W moim przypadku diagnosta na przeglądzie pomylił się właśnie o 20 tys. Na szczęście zauważyłem po kilku dniach

 4. Po przejechaniu dokładnie 300 tys. km licznik się wyzerował! Co w takim przypadku?

  • Jak to co, w polskim bantustanie ty odpowiadasz za błędy dojczlandzkiego producenta samochodu.

 5. ZANIM KUPISZ AUTO- SPRAWDŹ UMOWY I CEPIK!!!

  Mój kolega kupił Seata od pewnego mechanika na Czubach w Lublinie i dopiero później, gdy sprawdzaliśmy papiery okazało się, iż przez rok użytkowania samochodu gość robił ok. 137 km codzień na wstecznym, bo licznik wskazywał o 50000 mniej przejechanych km niż wtedy, gdy ten mechanik wszedł w jego posiadanie..
  Ciekawe ile samochodów tak odmłodził???
  W ciemno obstawiam, że wszystkie.