Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spłonęła stodoła, wraz z nią kombajn i inne maszyny rolnicze. Udało się uratować zwierzęta

Aż 13 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem stodoły w miejscowości Kolechowice Kolonia. Akcja gaśnicza zakończyła się po ponad siedmiu godzinach.

Pożar na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Kolechowice Kolonia w gminie Ostrów Lubelski w powiecie lubartowskim został zauważony w poniedziałek po godzinie 19:30. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Przed przyjazdem straży pożarnej mieszkańcy przystąpili do ratowania dobytku. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy strażaków, okazało się, że płonie stodoła.

Budynek praktycznie w całości zajęty był już ogniem, pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Co więcej, istniało zagrożenie, że płomienie przeniosą się na sąsiedni budynek w którym przebywały zwierzęta gospodarskie. Krowy i trzodę chlewną udało się wyprowadzić na zewnątrz.

Stodoła spłonęła praktycznie w całości. Wraz z nią znajdujące się w środku płody rolne, a także maszyny rolnicze oraz kombajn. W trwającej ponad siedem godzin akcji gaśniczej brało udział aż 13 zastępów straży pożarnej z PSP w Lubartowie a także z OSP w Ostrowie Lubelskim, Kolechowicach – Kolonii, Nowym Uścimowie, Kolechowicach, Rozkopaczewie, Kaznowie i Jamach.

(fot. OSP KSRG Nowy Uścimów)
2018-01-16 22:11:31

3 komentarze

  1. Coś sporo się jara w regionie.

  2. nowa wola tez brała udział

  3. przyczyna?