Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Spadł śnieg, są już pierwsze bałwany! Wasze zdjęcia

Pierwszy mokry śnieg na przedzimiu sprawił wiele radości najmłodszym. Jest go tyle, że można ulepić bałwana. Od Czytelników otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia śniegowych figur.

Od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych i najweselszych aktywności zimowych jest lepienie bałwana, ale należy pamiętać, że pierwsze wzmianki o lepieniu bałwanów można znaleźć w średniowiecznych przekazach. To nie tylko sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonała okazja do wyrażenia swojej kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych.

Mimo, że mamy jeszcze jesień, to opady śniegu sprawiły, że można już lepić bałwany. Jest tyle białego puchu, że swobodnie wystarczy go, aby stworzyć śniegową figurę. Co więcej, jego konsystencja pozwala, aby wykorzystać śnieg niekoniecznie na bałwana. Tutaj już można popuścić wodze fantazji.

Należy pamiętać o znalezieniu odpowiedniego miejsca do lepienia bałwana. Jest to ważne zarówno ze względów praktycznych, jak i bezpieczeństwa. Na bałwana nada się najbardziej płaska powierzchnia oraz taka, gdzie przechodnie nie będą musieli omijać śniegowego arcydzieła. Miejsce lepienia bałwana może stać się miejscem zabawy również dla innych dzieci, więc warto to wziąć pod uwagę.

Lepienie bałwana to wspaniała tradycja zimowa, która dostarcza radości i kreatywnej zabawy. A tak prezentuje się bałwan ulepiony przy ul. Pana Balcera w Lublinie. Zachęcamy do przesyłania na naszego redakcyjnego maila zdjęć z Waszymi śniegowymi figurami. Pamiętajcie, że należy się śpieszyć z lepieniem bałwanów, bo spodziewane ocieplenie może sprawić, że śnieg tak jak szybko się pojawił, tak szybko może zniknąć.

Spadł śnieg, są już pierwsze bałwany! Wasze zdjęcia

fot. nadesłane

 

20 komentarzy

  1. To przykre, że tylu pisowikow zjechało z okolicznych wsiol do Lublina. Wracajcie do chlewu. Nikt was tu nie chce.

  2. Ten pierwszy to łysy cwaniakodeweloper z poszustów

  3. No kurnia słuchać was 😀

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo