690 680 960

Spacerował w lesie, natrafił na niebezpieczny przedmiot

Mieszkaniec powiatu włodawskiego podczas spaceru w lesie natrafił na niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia saperów.

W miniony piątek po godzinie 14.00 włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Pocisk długości około 40 cm został znaleziony podczas spaceru po lesie.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Wówczas okazało się, że jest to niewybuch granatu moździerzowego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy zabrali go do neutralizacji oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Uważaj na niebezpieczne pozostałości z czasów wojny

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

(fot. Policja Włodawa)

6 komentarzy

 1. Tak, spaceru… Z wykrywaczem metalu chodził bandyta jeden.

  • Możliwe, że jednak znalazł bez wykrywacza, bo taki eksponat mógł tam ktoś podrzucić. Ktoś, kto wcześniej chodził z wykrywaczem, a teraz zapragnął się tego pozbyć😁

 2. Jak niewybuch ,jak to zapalnika nie ma !?????

 3. Nawet jak z wykrywaczem chodził to co! Znalazł niebezpieczny przedmiot, uratował może komuś zdrowie i życie😉
  To nie łatwy kawałek chleba, komary, bąki, mrówki, łosie, dziki, wilki itp. Troszkę trzeba się nachodzić w duchotę letnią żeby wykopać coś pożytecznego !!!!

 4. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

 5. Może członki z Wolicy tam dotarli?

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas