Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Sobota z rozwojem burz w woj. lubelskim. Miejscami możliwy grad

W sobotę w regionie prognozowane są burze. W czasie burz wystąpią opady do 10-25 mm. Lokalnie prawdopodobne będą podtopienia i drobny grad do 1 cm, a także silny wiatr do 65 km/h.

W sobotę Polska jest w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, związanym z wyżem nad Bałtykiem i Skandynawią. Tylko na południowym zachodzie zaznacza się płytka zatoka niżu znad Niemiec. W tym samym czasie na wschodzie ośrodek górnego niżu znad Białorusi i Ukrainy. Napływa powietrze polarne morskie, na północnym wschodzie chłodniejsze, na południowym zachodzie cieplejsze. Ciśnienie nieznacznie się waha. Termometry pokażą dziś od 18°C do 21°C w woj. lubelskim.

Dzisiaj we wschodniej połowie kraju można spodziewać się raczej słabych burz w postaci izolowanych komórek, które będą bardzo wolno się przemieszczać z północny na południe, południowy-zachód. Miejscami utworzą się struktury wielokomórkowe o niskim stopniu zorganizowania.

Pierwsze burze możliwe są już w godzinach około południowych, ale większa aktywność burzowa jest spodziewana po południu. Pod wieczór na skutek słabnącej operacji słonecznej burze zaczną zanikać. W pierwszej części nocy nie powinno już grzmieć.

W czasie burz opady do 10-25 mm. Lokalnie prawdopodobne podtopienia, drobny grad do 1 cm i wiatr do 65 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz ocenia się na 80%.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i lokalnych burz

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Babcia emerytka

  Redakcjo, proszem mnie na ten tych miast innom prognozem ogłosić, bo ta mi może na grzondke ogórków zaszkodzić.
  I nie dyskutować, NALEŻY MI SIE !!!

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

   Otrzymaną czynastkę, cza se było w tunel foliowy zainwestować, jakżem to i ja se zrobił.
   Z wydanych ponad 500 złotych (tuel 2,5x4m), już mi sie zwróciło wzięło blisko 40 zł w postaci dorodnej sałaty,(ogórki dopiero co kfitnom).

 2. Norma, idzie weekend to i pogoda w Lublinie sie psuje.

 3. forumowy kretyn sam ze sobą prowadzi „rozmowy” zmieniając tylko podpisy – to się fachowo nazywa rozdwojenie jaźni

 4. polo, często ludzie samotni tak się zachowują,

Z kraju

Polityka i społeczeństwo