Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Śnieg topnieje, coraz więcej wody w rzekach. Ogłoszono stany ostrzegawcze

Topniejący śnieg sprawił, że zaczęło przybywać wody w rzekach. Największy wzrost zanotowano w Bugu, gdzie ogłoszony został stan ostrzegawczy. Nie ma jednak żadnego zagrożenia.

Dodatnie temperatury sprawiły, że śnieg, który spadł w ostatnich dniach, w większości już stopniał. W wyniku tego w niektórych rzekach poziom wody podniósł się na tyle, że w 11 przypadkach ogłoszono stany ostrzegawcze a w jednym alarmowy.

W województwie lubelskim stan ostrzegawczy występuje na Bugu w Dorohusku i Krzyczewie. W pierwszym przypadku wodowskazy pokazują 320 cm w drugim 386. Jednak do stanów alarmowych jeszcze sporo brakuje, do tego zapewniono nas, że na razie nic nie wskazuje, aby poziom wody w dalszym ciągu miał znacząco rosnąć.

W pozostałych rzekach również wody przybywa, jednak płyną one znacznie poniżej stanów ostrzegawczych. Na Wiśle w Annopolu i Puławach przybyło w ciągu ostatniej doby po 14 cm, do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 2 metrów. Po ok. metr poniżej stanu ostrzegawczego płynie też Wieprz w Krasnystawie, Lubartowie i Kośminie. Z kolei 20 cm brakuje Krznie w Malowej Górze, aby osiągnąć stan ostrzegawczy.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. Zobaczymy za tydzień jak stopnieje to co dopada dziś i jutro.

  2. ciekawe co będzie po tych snieżycach co zapowiadają? u nas ma spaść 30 cm hymm morko to widzę;) a nasz ludowy park za 44 mln stanie się ludowym basem hehe

  3. A na wiosnę będą pisać, że susza

Z kraju

Polityka i społeczeństwo