Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego. Nie żyje mężczyzna potrącony przez ciężarówkę

W czwartek rano w Chełmie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy. Trwają policyjne czynności na miejscu zdarzenia, są one prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 7.15 na przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ul. Okszowskiej z ul. Chemiczną w Chełmie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd ciężarowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych informacji wynika, że 34-leni kierowca pojazdu ciężarowego marki MAN wjechał w około 70-letniego mężczyznę znajdującego się na przejściu dla pieszych. Policjanci ustalili, że kierujący ciężarówką stał w korku. Przed nim znajdował się pojazd osobowy, którego kierowca skręcił w lewo. Po chwili kierowca ciężarówki ruszył i poczuł uderzenie. Jak się okazało mężczyzna dostał się pod ciągnik siodłowy. Interweniujący strażacy użyli sprzętu pneumatycznego, aby wyciągnąć pieszego spod pojazdu.

Poszkodowany mężczyzna był reanimowany na miejscu zdarzenia, a następnie przewieziony do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Obecnie w miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Czynności prowadzone są przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Trwa ustalanie tożsamości zmarłego mężczyzny.

AKTUALIZACJA

Chełmscy policjanci ustalili, że ofiarą jest 71-letni mieszkaniec miasta.

53 komentarze

 1. chciał wleżdż pod tira to wlazł , amen

 2. Franio dzisiaj aktywny, bo w szkole wolne… 😀

 3. Genialni są obrońcy kierowców. Przecież temu szoferakowi przyklepią wyrok.

 4. przeciez chłop nawet nie spojrzał ze tir rusza a jego kierowca go nie widział bo stał po maską

  • Wiele ciężarówek nie zatrzymuje się bezpośrednio przed przejściem tylko w pewnej odległości. Właśnie dlatego, że ich kierowcy chcą widzieć całe przejście.

   • Uwierz mi ze nie zawsze to działa. Piesi lubią często z marszu,nawet bez zerknięcia czy mogą wejść po prostu wejść. Idzie prosto chodnikiem, po 3 sekundach już stoi na pasie ruchu.

   • podpis wymagane

    to ci wtedy pieszy drogę z chodnika przed maskę skróci po skosie i tyle będzie z twojego wymądrzania się o zatrzymywaniu w pewnej odległości przed przejściem.

    • Ale wtedy już będzie poza przejściem i kierowca jest na prawie, czaisz różnicę?

  • podpis wymagane

   Jak sądy nie bronią kierowców, to kto ma bronić? Wszyscy srają na kierowców, to sąd wyda wyrok „zgodny z oczekiwaniami społecznymi”

   Art. 14.
   Zabronione zachowania pieszego
   Zabrania się:
   1)
   wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
   a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
   b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
   2)
   przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

   Francja próbuje edukować pieszych naklejkami na ciężarówkach. W Polsce edukuje się wsadzając pieszych do worków, a kierowców do więzienia za to, że byli tak bezczelni że nie widzieli przez blachy

   A teraz gównoburza o dodatkowych lusterkach za 3… 2… 1…

 5. wypadki czasami się zdarzają, szkoda ze młodemu człowiekowi w następstwie tego wypadku zniszczą życie.

 6. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

 7. A wystarczy przed przejściem nawiązać kontakt wzrokowy z kierowcą ciężarówki i mieć pewność, że mnie widzi zamiast wchodzić bezmyślnie bezpośrednio przed maskę w martwą strefę…

Dodaj komentarz