Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Służba więzienna w Lublinie ma nowe samochody (zdjęcia)

Areszt Śledczy w Lublinie wzbogacił swoją flotę pojazdów służbowych o trzy nowe samochody. Łącznie placówka dysponuje 14 różnymi pojazdami.

Do lubelskiej jednostki penitencjarnej trafiły nowe pojazdy. Było to możliwe dzięki decyzji Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Pierwsze dwa pojazdy to nowoczesne MAN-y TGE, z których jeden jest samochodem operacyjno-konwojowym, służącym do przewozu 5 osób pozbawionych wolności. Kolejny to samochód operacyjny, który będzie wykorzystywany przez Grupę Interwencyjną Służby Więziennej. Przystosowany jest do bezpiecznego i komfortowego przewozu 9 osób.

Oba pojazdy wyposażone są w wysokoprężne silniki o pojemności 2 litrów i mocy 177 KM i są wyposażone w liczne systemy asystujące, mające wpływ na jakość i bezpieczeństwo jazdy.

Trzecim pojazdem jest natomiast Citroen Berlingo, którego użytkownikiem będą funkcjonariusze z Zespołu Terenowego Systemu Dozoru Elektronicznego, funkcjonującego przy lubelskim Areszcie. Dotychczas użytkowany przez Zespół samochód przejechał w 2020 roku 155780 kilometrów, co daje miesięcznie niemal 13 tysięcy kilometrów a dziennie ponad 400.

Aktualnie Areszt Śledczy w Lublinie dysponuje 14 pojazdami, z których 4 to samochody operacyjno-konwojowe do przewozu osadzonych. W ubiegłym roku pojazdy te przejechały łącznie 358 797 kilometry.

Służba więzienna w Lublinie ma nowe samochody (zdjęcia)

Służba więzienna w Lublinie ma nowe samochody (zdjęcia)

Służba więzienna w Lublinie ma nowe samochody (zdjęcia)

(fot. SW)

9 komentarzy

 1. Wchodzimy w kolejny etap BRAWOOOO !!!!

 2. Jednym samochodem 155 tysięcy, a pozostałymi czternastoma 200 tysięcy łącznie??? Czy ktoś się pomylił?

 3. +++++ +++ i vatykan

  Brawo !!! pissiory już się przygotowują do transportu tam gdzie ich miejsce . SBoń jest pierwszy w kolejce ?

 4. najpierw twój stary za zaśmiecanie środowiska

 5. Z braku toru będą startować w wyścigu dookoła kryminału.

 6. Słuszna decyzja, jak jak po nadchodzących wyborach (ok. 3 lata), trzeba będzie rozwozić po wiezieniach tych, którzy teraz decydują o zamykaniu innych, trzeba to robić w miarę humanitarnie – nie tylko bezpiecznie, ale komfortowo.

 7. ja pierdziele ale marnotrastwo…
  powinni nogami w kajdanch popierdzielać
  biznest padają a ci kupują jakieś zabawki

Z kraju

Polityka i społeczeństwo