Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Słowa uczestnika debaty poruszyły Martę Wcisło. Posłanka odpięła mikrofon i wyszła ze studia (foto)

W połowie Debaty Europejskiej posłanka Marta Wcisło wdała się w dyskusję z jednym z uczestników oraz prowadzącym. Wskazuje, iż zareagowała jedynie na słowa, że Unia Europejska to szambo. Za to wyłączono jej mikrofon. Dodatkowo prowadzący nie zareagowali, kiedy przedstawiciel komitetu Polexit wygłaszał narrację Putina.

W sobotę, z okazji zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, Radio Lublin zorganizowało Debatę Europejską. Jej celem miało być ułatwienie słuchaczom podjęcia decyzji, na kogo zagłosować. Do udziału zgłosiło się siedem komitetów wyborczych, do studia przybyło po jednej osobie kandydującej do europarlamentu z naszego regionu.

Debatę prowadzili publicyści Radia Lublin: Jacek Bieniaszkiewicz i Stefan Sękowski a ich gośćmi byli: Hanna Czerska z KWW Trzecia Droga, Polska 2050, PSL; Mirosław Piotrowski z Konfederacji; Wiesław Marzec z KWW Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie; Leszek Samborski z KW Polexit; Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej; Jacek Czerniak z Lewicy oraz Jacek Saryusz-Wolski z Prawa i Sprawiedliwości.

Prowadzący zadawali kandydatom szereg pytań, ci przedstawiali zaś swoje stanowisko dla danej sprawy. Wszystko przebiegało spokojnie aż do czwartego pytania, które brzmiało „Jaką Unię Europejką chcielibyście widzieć państwo za pięć lat”. Wtedy to odpowiedź Leszka Samborskiego z KW Polexit wyprowadziła z równowagi posłankę Martę Wcisło.

– Nie może być tak, że jeżeli chcemy coś zmienić, coś naprawić, żebyśmy się ciągle zachowywali tak jak do tej pory. Bo wówczas nic nie zmienimy. Proszę teraz zobaczyć. Przedstawiciele partii, które wprowadziły nas do tego szamba, pod tytułem Unia Europejska, mówią teraz: dajcie nam władzę, my to wszystko naprawimy. Czyli to co zepsuli, to teraz naprawią. Przecież to jest absurd, to jest niemożliwe. Jeżeli Unia Europejska będzie szła tą drogą, którą idzie do tej pory, to po prostu spadnie w przepaść, a ja nie będę specjalnie z tego tytułu ubolewał. Unia Europejska to jest twór socjalistyczny, komunistyczny już dzisiaj – mówił Samborski.

W pewnym momencie do jego wypowiedzi Marta Wcisło wtrąciła słowa: „I pan kandyduje do tego tworu?”. Samborski poprosił ją wówczas, aby się powstrzymała. Nie zdążył jednak dokończyć, gdyż jeden z prowadzących debatę, Jacek Bieniaszkiewicz, zwrócił się do obsługi technicznej, aby wyłączyć posłance mikrofon. Leszek Samborski zakończył swoją wypowiedź słowami: „Nie chcemy socjalizmu, nie chcemy Unii Europejskiej”.

– Dziękujemy bardzo, przepraszam państwa słuchaczy i obecnych gości w studiu za zachowanie pani Wcisło. Jest niedopuszczalne i będziemy wyłączali mikrofon, będziemy konsekwentni – powiedział Jacek Bieniaszkiewicz.

– Przepraszam bardzo, jednak jeżeli akceptujecie słowo szambo to ja nie chcę uczestniczyć w tej debacie – wskazała Wcisło.

– Nie jesteśmy stroną. W tej debacie państwo uczestniczą – odpowiedział Bieniaszkiewicz.

– Bardzo państwa przepraszam, ale ja nie będę tolerować nazywania Unii Europejskiej szambem. Powinni państwo zareagować – powiedziała Wcisło.

– A my będziemy przestrzegać reguł, które wszyscy państwo zaakceptowaliście – uciął temat Bieniaszkiewicz.

Wówczas posłanka wstała, odpięła mikrofon i wyszła ze studia. Jak później wyjaśniła w mediach społecznościowych, gdy zareagowała na słowa, że Unia Europejska to szambo, wyłączono jej mikrofon, a prowadzący nie zareagowali, kiedy przedstawiciel komitetu Polexit wygłaszał narrację Putina. Dlatego też uznała, iż nie będzie brała udziału w takiej dyskusji.

106 komentarzy

  1. Dla mnie karygodne jest, że ta cała banda nierobów (od lewa do prawa) cały poprzedni rok zamiast pracować robiła kampanię do wyborów parlamentarnych i po kilku miesiącach kiedy objęli stanowiska zamiast pracować robią kampanię w wyborach do europarlamentu! Banda nierobów i złodziei!

  2. Coś jej się Wcisło i wyszła. Ona jest poprostu bezdennie g…. . To żenujące cały czas mowa nienawiści, narracja Putina itd. Oni nie mają żadnych argumentów i programu. Teraz robia to co PIS zaczoł i mówią że to ich pomysły PORAŻKA!!!!!!!!!!

  3. POLEXIT i to jak najszybciej. NIe płacić na darmozjadów. Oni nam nic nie dają, tylko durne przepisy. Tyle kasy do nich wpłacamy i nawet całość do nas nie wraca.

  4. Zabrakło argumentów, to paniusia się obraziła i sobie POszła. Widać przyzwyczajona do przytakiwania jak w tefałenach i innych onetach.

  5. Brawo Panowie z Radia Lublin, którzy szanują wolność słowa i dają wszystkim równe szanse wypowiedzi.

  6. Ona musi do Brukseli bo wszystkie sąsiadki z jej wsi już tam so. Kupują piękne koce tureckie i obrazy na szkle. Baba pusta jak globus. Burak w garsonce. Żadnego języka nie zna. Nie da rady kupić biletu w tramwaju. Jak ja widzę to wymiotuję.

Dodaj komentarz