Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Skutki wjeżdżania na czerwonym: 500 zł mandatu za spowodowanie kolizji

Na szczęście bez rannych zakończyło się zderzenie dwóch aut na ulicy Północnej w Lublinie. Sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 10:30 na ulicy Północnej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z al. Kompozytorów Polskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Jak ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący chevroletem starszy mężczyzna, jechał od strony ronda w kierunku al. Kompozytorów Polskich. Na skrzyżowaniu z ulicą Północną zignorował wskazania sygnalizacji i wjechał na czerwonym świetle. Wtedy zderzył się z forem jadącym ul. Północną w kierunku centrum.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Policjanci ukarali sprawcę mandatem w kwocie 500 złotych, do tego otrzymał on 6 punktów karnych.

aq1

a1

2016-07-01 12:01:58
(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Dostał 500 zł ? I co , to ma wpłynąć na jego stan fizyczny i psychiczny ? Na badania starego dziadka , bo dzięki Bogu dzisiaj nikt nie ucierpiał , ale gdy odbierze auto od blacharza to kto wie co starowinka nawywija .

  • Codziennie widzę młodych w samochodach, którzy przejeżdżają na czerwonym na rondach w Lublinie. Zielone to sie wlecze 50km/h, zapala się czerwone to gaz do podłogi. Wiek nie ma znaczenia

 2. Dlaczego nic się nie pisze o wypadku który wydarzył się dziś rano na drodze krajowej 48 w okolicach Kocka.
  BMW było bez przodu, czy są wypadki ważne i mniej ważne.

 3. Dla mniej znających przepisy -nie wlecze się 50km/h, tylko jedzie z dozwoloną predkością

 4. Sądziłem że odpowiednie służby które zabezpieczały miejsce zdarzenia to uczynią, radiowa jedynka co godzinę przekazywała informacje o utrudnieniach. Pozdrawiam.

 5. facet za kierownicą… pewnie świerszczyki czytał i ups! „no paaaaanie władzo, co ja baba jestem, no stało się, nawet najlepszym się zdarza!”

  • Kaśka w relacji na żywo prosto spod Jaśka

   Masz rację każdemu sie może we łbie popier…lić i czerwone z zielonym „pomyli”.
   Zwłaszcza jak chce pomylić.
   Ale 500 + 6 pkt. za obsługę całym zestawem służb ratunkowych to jednak tanio.

 6. Stare truchło nie zauważyło czerwonego światła !!!!!!!!!!!!.

 7. Tyle mandatu to się dostaje w krasnymstawie za zabójstwo i ucieczkę.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo