Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skrócił sobie drogę do dziewczyny. Pijany jechał oplem przez park miejski

Pijany mężczyzna siedzący za kierownicą opla postanowił przejechać samochodem przez park miejski. W ten sposób 38-latek chciał sobie skrócić drogę do dziewczyny. Mieszkaniec gminy Sosnowica miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu oraz posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę wieczorem włodawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Podczas patrolu mundurowi zauważyli, jak mężczyzna wjeżdża samochodem do parku miejskiego od strony ulicy Mielczarskiego we Włodawie, następnie przejeżdża ścieżką i zatrzymuje się na pobliskim parkingu przy ulicy Reymonta.

– Mężczyzna tłumaczył, że chciał skrócić sobie drogę, by szybciej znaleźć się u swojej dziewczyny. Badanie na zwartość alkoholu w organizmie 38-letniego mieszkańca gminy Sosnowica wykazało blisko 1,5 promila. Okazało się również, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Wkrótce 38-latek stanie przed sądem i odpowie, za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego zakazu sądowego.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast, za niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

10 komentarzy

 1. Jaki kraj taki Romeo

 2. Pierdu pierdu dadzą drugi zakaz 😉

 3. Skrócił sobie drogę do dziewczyny…
  Pasuje u powiedzenie: „Kto drogi prostuje, ten w domu nie nocuje”.

 4. Za 2 przestępstwa odpowie przed sądem. A co z samym wykroczeniem, tj. wjechaniem pojazdem do parku? Którędy on tam wjechał? Przejściem dla pieszych? Tylko rowerem nie można przejeżdżać po PdP, a samochodem to już można?

 5. Wykroczenie mandatowane

  • To też. Ale oprócz tego jeszcze 2 przestępstwa:
   -kierowanie samochodem pod wpływem
   -kierowanie pomimo zakazowi

 6. Nie dość że głupi dzban to i pijany ale wiadomo na trzeźwym umyśle by takiej akcji nie zrobił

 7. Wschodnia patologia…

 8. 38 latek do dziewczyny? Chyba konkubiny…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport