Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skręcał w prawo, nie zauważył rowerzystki. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (foto)

Na przejeździe dla jednośladów potrącona została rowerzystka. Kobietę przetransportowano do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny zdarzenia.

Do wypadku doszło w środę około godziny 7 na al. Kraśnickiej w Lublinie. Na zjeździe z ronda Honorowych Krwiodawców, czyli skrzyżowania z al. Warszawską, Sikorskiego i Racławickimi rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący chryslerem mężczyzna poruszał się al. Warszawską. Wykonywał manewr skrętu w prawo, w al. Kraśnicką. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu cyklistce, która znajdowała się na przejeździe dla jednośladów.

Potrącona kobieta została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

19 komentarzy

 1. Takich wypadków będzie coraz więcej jeżeli nie zmienią przepisów. Rowerzyści powinni na skrzyżowaniach przeprowadzać rowery. Jazda rowerem z szybkością 30 km/godz. trudno kierowcy zauważyć pędzącego rowerzystę zwłaszcza kiedy wykonuje manewr skrętu.

  • Przecież tam są światła. Rowerzystka miała zielone, a szofer przecinał jej tor jazdy. Więc zanim policmajstry ustalą, co się stało, powinni na wstępie odebrać blachosmrodziarzowi prawo jazdy.

   • Najwięcej mają do powiedzenia ci którzy jeżdżą 2 km tygodniowo. Nawiasem mówiąc roweżystka jechała chodnikiem a nie ścieżką.

    • „…która znajdowała się na przejeździe dla jednośladów”, więc chyba do tego przejazdu musi prowadzić ścieźka rowerowa a nie chodnik

  • Jak sobie nie radzisz za kierownicą samochodu to zmień na hulajnogę!

  • Bardzo dobry pomysł. Jeżeli kierujący samochodami nie są w stanie zauważyć rowerzysty, to niech przeprowadzają swoje auta przez skrzyżowania czy przejazdy.

  • Masz rację .Dzisiaj taka INTELIGENTNA CYKLISTKA na skręcie z Pl. Singera w starą Kalinę przeleciała przez PDP jak Tupolew.Tylko kiedyś zaliczy twarde lądowanie i tylko narobi problemów kierowcy.

 2. Obserwator .. 1000 % racji

 3. Kierowca pojazdu zwalnia przy skrzyżowaniu, dlaczego rowerzyści tego nie robią, święte krowy

  • Zawsze zwalniasz na zielonym? hahahah

   • Hahahahaha ta nie zwolniła tak pędziła do szpitala to ma co chciała alleee czy warto było hmmm myślę że jak wróci na szlak to od teraz będzie zwalniać hahaha

    • „ślepy” kierowca potrącił rowerzystkę, a krytyka spada na nią – ludzie, jaja sobie robicie, czy naprawdę tak myślicie??

  • widocznie ten nie był kierowcą,
   może jakiś sfałszowany ???

  • Jeżeli kierowcy zwalniają przed skrzyżowaniami, to dlaczego 95% wszystkich zdarzeń na drogach, to są zderzenia wyłącznie pomiędzy samochodami?

  • Średnia prędkość auta wjeżdżającego na skrzyżowanie, jest 3-5 razy większa niż rowerzysty wjeżdżającego na skrzyżowanie lub przejazd rowerowy.

 4. „… policjanci sprawdzają przyczyny …” . Już dawno sprawdzone .
  To głupota ustawodawców którą roszczeniowi cykliści ” łykneli” i pchają się pod koła bo mają pierwszeństwo , a potem lament i lizanie ran w szpitalu .

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112