Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skręcał w lewo, nie zauważył rowerzysty. Potrącony cyklista uderzył głową o jezdnię (foto)

Wczoraj po południu na Felinie rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Cyklista znajdował się na przejeździe dla jednośladów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 15 przy ul. Franczaka „Lalka” w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Jagiellończyka potrącony został rowerzysta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący skodą wykonywał manewr skrętu w lewo. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się przejazdem dla jednośladów.

Potrącony 55-latek upadł i uderzył głową o jezdnię. Został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

41 komentarzy

  1. Tak samo jak piesi.

  2. Do wszystkich pedalarzy, tfu, rowerzystów. Nie wiem czy wiecie, ale wystarczy zwolnić przed przejazdem, złapać kontakt wzrokowy z kierowcą i upewnić się, że nas widzi i zwalnia, wtedy nie dojdzie do potrącenia. 99% potraconych rowerzystów to imbecyle, którzy nawet nie zwalniają przed przejazdem i cisną ile wlezie bo przecież mają pierwszeństwo xD Trzeba być wybitnie zdolnym żeby dać się potrącić na przejeździe dla rowerzystów. Pozdrawiam serdecznie ludzi z mózgiem.

    • Po części się zgodzę, ale np na prawym pasie zatrzymuje się TIR i umożliwia przejazd rowerzyście na jakaś pi… w tym czasie wyprzedza go lewym. Gdyby nie moje ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego to pewnie już by mnie nie było na tym świecie.

  3. Jak miał zauważyć jak nawet się nie rozejrzał?

Dodaj komentarz

Z kraju