690 680 960

Skręcał na parking, doszło do zderzenia. Groźny wypadek w trakcie wyprzedzania (zdjęcia)

W środę na drodze krajowej nr 17 doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Przez kilkadziesiąt minut droga była zablokowana.

Do wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska, na trasie Zamość – Tomaszów Lubelski. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze policji wstępnie ustalili, że 84-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Renault podczas manewru skręcania na parking leśny nie upewnił się, czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd, czym doprowadził do zderzenia z 35-latkiem kierującym volvo.

W wyniku zderzenia się pojazdów, kierowca renaulta mieszkaniec gminy Susiec, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Nad wyjaśnianiem szczegółowych przyczyn i okoliczności wypadku będą pracowali policjanci.

Skręcał na parking, doszło do zderzenia. Groźny wypadek w trakcie wyprzedzania (zdjęcia)

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

7 komentarzy

 1. Nie tylko nie upewnił się czy nie jest wyprzedzany ale nawet kierunkowskazu nie włączył że będzie to robił. Przecież on w okolicy mieszka i wszyscy wiedzą że on tu jeździ.

  • Mialem kiedys podobna sytuacje.z tym ze do wypadku nie doszło. szosa jest w okolicy mojej posesji taka, że z góry jest zakret, potem prosta szosa, no i to kusi aby wyprzedzać. Zawsze włączam kierunek skrętu, ale jak szaleniec wypada zza zakretu to od razu zaczyna wyprzedzać bo widzi prosta szosę z górki. Trzeba myśleć bo o wypadek nie trudno, zwłaszcza niebezpieczne są wszędzie skręty w lewo

 2. No cóż, jest wina, jest natychmiastowa kara, ale spójrzmy na to pozytywnie: lekarza bez kolejki na własne oczy zobaczy, poleży se za darmo w ciepłym łóżeczku, może mu nawet coś do jedzenia dadzą…

 3. Znając pęd i wyrywność opanowującą wyprzedzaczy na tym odcinku, to nawet jakby się upewnił, to na niewiele by to się zdało.

 4. Jakby to policjant skręcał wiecie że wina by była tego co wyprzedza? Że rozpoczął manewr wyprzedzania w trakcie gdy inny uczestnik ruchu wykonywał manewr skrętu w lewo… Jak było trudno powiedzieć, prawdą jest że dziadek mógł się zagapić, nie zasygnalizował skrętu może, ale zdarza się też że wszystko robisz prawidłowo, sygnalizujesz manewr z wyprzedzeniem i nagle fru jakiś pospieszalski cię z lewej bierze no bo samochód przed nim zwolnił to niemożliwością jest żeby i on zwolnił.

 5. Jakby nie wyprzedzał to by do celu dojechał.

Kursy walut

 • USD 4.3622zł 0.32%
 • GBP 5.2997zł 0.03%
 • EUR 4.6065zł -0.03%
 • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas