Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Skontrolowali ponad 650 uczestników ruchu, ujawnili blisko 400 wykroczeń (zdjęcia)

Przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki skontrolowali ponad 650 uczestników ruchu, w tym prawie 100 motocyklistów. Funkcjonariusze ujawnili blisko 400 wykroczeń i zatrzymali aż 47 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny. 7 kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h.

Wzmożone kontrole prowadzone były przez cały weekend. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa oraz na motocyklistach.

Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań „Stop-drift”.

– Od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali ponad 650 uczestników ruchu drogowego. Sporą część (blisko 100 kontroli) stanowili motocykliści, którzy korzystając z dobrej pogody pojawili się na drogach. Mundurowi ujawnili także blisko 400 wykroczeń. Niezmiennie większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali, 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Z kolei aż 47 kierowców straciło dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny. Dodatkowo policjanci ujawnili 9 kierujących pod wpływem alkoholu – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Jednym z kierowców, którzy popełnili przewinienia był 31-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wprowadzał samochód w poślizg, a gdy został zatrzymany okazało się, że auto w ogóle nie powinno wyjechać na ulicę.

– BMW nie posiadało ważnych badań technicznych. Ponadto szyba czołowa oraz lusterko były pęknięte, auto nie posiadało poduszki powietrznej. Dodatkowo mundurowi ujawnili luzy na kole kierownicy, niesprawne oświetlenie, brak hamulca postojowego oraz przekroczenie norm hałasu. Mężczyzna za te wszystkie przewinienia został ukarany mandatem w kwocie 3000 złotych oraz 15 punktami. Pojazd odjechał na lawecie – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

15 komentarzy

 1. eeee hydrołapa 😀

 2. chłop ze Spiczyna

  te spojlery służą za półkę do stawiania piwa pod GSM

 3. pałkownik nie mylić z pułkownikiem

  jak te gruzy przechodzą przegląd? Pewnie było smarowane? jak nie posmarujesz to nie pojedziesz. Być może większość tych gruzów, przechodziła badania techniczne na tej samej stacji diagnostycznej.

 4. ta bejca chyba jeszcze dawcy nie znalazła, a nerki są w cenie

 5. chryste panie widac ze wiesniaki w szrotach po wiejskim tuningu

 6. Przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki skontrolowali ponad 650 uczestników ruchu.
  Jakąż oni nam wszystkim łaskę uczynili !!!. Że robili to, za co biorą pieniądze.

  • Taaa… oni taką samą łaskę robią jak strażacy jadący do byle kolizji w 4-8 zastępów, gdzie potrzebny byłby najwyżej jeden.
   Ale łapki po bank knoty wyciągają wszyscy.

 7. Pierdzące i strzelające złomy trzeba eliminować.

 8. i po co prawko do odpalenia auta xD

 9. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Największym zagrożeniem są te pojazdy, których mo mocnym dodaniu gazu w ogóle nie widać , ponieważ z ich rur wydechowych wydobywają się kłęby czarnego dymu

 10. Państwo milicyjne niezmiennie.

Dodaj komentarz