690 680 960

Skonfiskowali papierosy i alkohol o wartości ponad 550 tys. zł (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Skonfiskowano papierosy i alkohol o wartości ponad 550 tys. zł .

W miniony czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z policjantami prowadzili na terenie woj. lubelskiego, działania kontrolne wymierzone w ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Mundurowi posiadali informację, że w jednym z pojazdów mogą znajdować się nielegalny wyroby akcyzowe.

Podczas kontroli drogowej samochodu, którym podróżował 39-latek, funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości nielegalnych papierosów. Postanowiono także przeszukać nieruchomości mężczyzny oraz pozostałe pojazdy. Na miejscu odnaleziono kolejną partię kontrabandy.

W sumie, w dwóch samochodach oraz w budynkach gospodarczych znajdujących się na terenie powiatu lubelskiego, ujawniono i zabezpieczono nielegalne papierosy oraz alkohol (345 litrów spirytusu) o łącznej wartości ponad 550 tys. zł.

Funkcjonariusze ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnych towarów, które miały trafić do sprzedaży na terenie woj. lubelskiego. Do sprawy zatrzymano dwoje ob. Polski, którzy poniosą teraz odpowiedzialność karną.

(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Zrodlo pochodzenia to zapewne łukraina.

  2. Chyba lubi popalić ??

  3. Co to za firma krzak jak dorabiał na boku, ale widać że przedsiębiorczy :):)

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas