Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sklepowi złodzieje w potrzasku. Zostawił wspólniczkę i uciekł z łupem

Opolscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy okradli jeden ze sklepów na terenie Opola Lubelskiego. Oboje przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty.

W minioną niedzielę opolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednej z placówek handlowych na terenie Opola Lubelskiego. Zgłaszający przekazał, że zatrzymał kobietę, która wspólnie z mężczyzną dokonała kradzieży różnych produktów.

Para miała wyjść ze sklepu, z wózkiem pełnym zakupów, wejściowymi drzwiami. Ze głoszenia wynikało, że wspólnik ujętej kobiety zdołał umknąć zabierając do samochodu cały skradziony łup o wartości około 700 złotych.

Policjanci interweniujący na miejscu zatrzymali kobietę, 25-letnią mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. W trakcie czynności ustalono, że towarzyszem kobiety był 32-letni mieszkaniec Puław. Jak się okazało, mężczyzna wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Został on zatrzymany już następnego dnia.

Sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Ze swojego czynu będą jeszcze musieli odpowiedzieć przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. Lokalny przewodnik.

  Bonnie and Clyde normalnie…

 2. Bo jak kraść to trzeba, albo do 500PLN, albo już miliony. Do 500 stówek (czy coś koło tego) to jeszcze wykroczenie, a przy dużych ukradzionych sumach, można się ustawić na wiele lat.
  Kradzież 700PLN to już przestępstwo (też jakoś specjalnie surowo nie karane) ale zawsze. Kartoteka puchnie, a za 700PLN, to nawet 20-letniej aŁdicy nie kupisz. Trzeba dać ze 2x więcej.

  • Chociaż w sumie, po co im druga aŁdica? Z opisu wynika, że jedną aŁdicę już mają.
   A inna sprawa, to czy jeżeli ten złom, służył do dokonania przestępstwa – to czy sąd nie można orzec przepadku tego mienia. Po pierwsze jako narzędzie przestępstwa. Po drugie – jako zaliczka na poczet przyszłej grzywny za kradzież.

  • niekarane

 3. Święta, idą żreć się chce a inflacja dzięki rządowi PiS bije rekordy. Trzeba jakoś łatać dziury w budżecie. Wiec suweren zaczyna brać przykład z władzy która kradnie na potęgę. Za Tuska tak nie było!!!!

 4. sobie i karyny

Z kraju

Polityka i społeczeństwo