Siennica Nadolna: Tytoń o wartości ponad 2 mln złotych jechał w ciężarówce

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek towarów akcyzowych. Tym razem funkcjonariusze ujawnili transport suszu tytoniowego do o wartości ponad 2 mln zł.

4 maja funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Siennica Nadolna w pow. krasnostawskim, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki MAN, którym kierował 47-letni obywatel RP. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariuszy zainteresował towar przewożony w przestrzeni bagażowej tego pojazdu.

– Okazało się, iż w naczepie ciężarówki, były przewożone niebagatelne ilości suszu tytoniowego w ilości ponad 4,5 tony. Kierowca ciężarówki nie posiadał jednak żadnych dokumentów przewozowych towaru, który przewoził. Mężczyzna, susz tytoniowy odebrał z tzw. „biłgorajskiego zagłębia tytoniowego” i miał go dostarczyć do Polski Centralnej, prawdopodobnie do nielegalnej fabryki papierosów. Mężczyzna, mieszkaniec woj. lubelskiego, na chwilę obecną, został przesłuchany w charakterze świadka, zaś tytoń o wartości ponad 2 mln zł, zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego – informuje ppor. Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Trwa ustalanie miejsca, w którym kierowca pobrał tytoń oraz docelowego odbiorcy nielegalnego towaru.

t4

t3

t1

2017-05-08 11:26:09
(fot. NOSG)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Dyrdymałko prasowy

  No i po co w trudzie i znoju uprawiać tytoń e Polsce – wystarczy zaczaić się na granicy i w majestacie praw zawładnąć takim przykładowym tytoniem, bursztynem czy innym dobrem, którego w Polsce „nie opłaca się” pozyskiwać.

  • Przewoził ,,z biłgorajskiego zagłębia tytoniowego”. To mógł być jak najbardziej polski tytoń od okolicznych rolników. Ktoś prawdopodobnie za grosze wykupił niechciany tytoń i planował ,,troszkę” zarobić. Dostawcę prawdopodobnie namierzą, odbiorca może zniknąć. Lepiej, gdyby nawiązali współpracę z kierowcą i monitorowali transport, ale ważniejszy natychmiastowy sukces. Pytanie jakie konsekwencje poniosą rolnicy za ,,intratny interes”, bo porównując ich zyski z finałowym produktem, to praca za socjal.

 2. 4,5 Tony tytoniu warte są 112500zl.

  • Dane z Agro-Faktu 2015 r; ,,W tym roku za kilogram tytoniu I klasy rolnicy otrzymują w skupie 12 zł, za II klasę już tylko 10 zł” U rolnika wychodzi 45 tys-50 tys zł. za te 4.5 tony. Ręcznie zebrane, nawleczone, wysuszone, poselekcjonowane pojedynczo listki z powierzchni ok 3 ha. Praca dla paru osób przez cały rok + koszty pielęgnacji, ochrony, nawożenia, suszenia.

 3. wujek Kleofas

  „Siennica Nadolna: Tytoń o wartości ponad 2 mln złotych jechał w ciężarówce” – tytul lekko nietrafiony, bo to że tytoń jest przewożony ciężarówką to chyba normalne. Gdyby ją prowadził, to co innego.

 4. Pampalini łowca zwierząt

  Q…a i znowu będę musiał kupić ukraińskie fajki zamiast palić polski tytoń.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika