690 680 960

Siedmiodniowy urlop można przedłużyć do 16 dni. Trzeba tylko umiejętnie go zaplanować

Miłośnicy długich weekendów powinni już teraz rezerwować w swoich firmach dni wolne, gdyż wykorzystując kilka dni urlopu, można mieć kilkanaście dni wolnych. Dlatego też warto wszystko wcześniej zaplanować.

Styczeń to w wielu firmach miesiąc, w którym planowane są urlopy na cały rok. Zatrudnieni składają propozycje terminów, w których chcą mieć wolne na wypoczynek. Warto pamiętać, że tego typu decyzji nie należy podejmować pochopnie, gdyż umiejętnie planując oraz wykorzystując dni ustawowo wolne, liczbę dni w których nie będziemy musieli udawać się do pracy, możemy znacznie wydłużyć.

Wykorzystując siedem dni urlopu można mieć 16 dni wolnych na przełomie kwietnia i maja. Wystarczy połączyć Wielkanoc z weekendem majowym. Święta przypadają w tym roku w dniach 21-22 kwietnia. Planując urlop od 23 do do 26 oraz 29 i 30 kwietnia, a także 2 maja będziemy mieli wolne od 20 kwietnia do 5 maja. Nieco krócej i wykorzystując trzy dni urlopu: 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja, weekend majowy możemy wydłużyć do dziewięciu dni, od 27 kwietnia do 5 maja.

Kolejny długi weekend będzie w czerwcu. W czwartek 20 czerwca wypada bowiem święto Bożego Ciała, biorąc urlop w piątek, można mieć cztery dni wolnego. Taka sama sytuacja jest w sierpniu, kiedy to w czwartek 15 sierpnia wypada Święto Wojska Polskiego. Nieznacznie wydłużone weekendy będą w listopadzie, tym razem bez konieczności wykorzystywania urlopu. Chodzi o piątek 1 listopada i poniedziałek 11 listopada. Jeżeli chodzi o grudzień, wigilia wypada we wtorek co oznacza, że biorąc urlop 23, 24 oraz 27 grudnia uzyskamy dziewięć dni wolnego.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Co jak co, alemy* *Polacy, do migania się od pracy, talent mamy wielki.
  A potem stękakanie, że emerytury mamy niskie…

  • Co ty pie…lisz. Co ma urlop do emerytury. Jak mało zarabiasz to i emerytura niska.

  • Ja ja was do roboty sznela bo za malo do nas do niemiec ojro przyjdzie my niemiec zyc z cudzych pieniedza i bida w germani bedzie polak niewolnik trzeba wsierac zydokomune

 2. `ahhhh bez a gdyby tak np od początku kwietnia to jeszcze dłużej, :E

 3. Mam taką „koleżankę” w pracy, która widzi tylko swój długi urlop. Nie życzę nikomu być na jej miejscu. W firmie pracuje kilkadziesiąt osób, nikt z nią nie gada. Tyle co służbowo, niezbędne minimum.

 4. Hahaha pracują u prywaciarza na umowie zlecenie

 5. Śmiem twierdzić że 21 czerwiec 2019 roku to piątek a nie czwartek… A Boże ciało wypada 20 czerwca 2019.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska