690 680 960

Sieć T-Mobile przekazała 2 tys. plecaków dla ukraińskich dzieci w Lublinie (zdjęcia)

T-Mobile Polska przekazało 2000 plecaków szkolnych dla ukraińskich uczniów, którzy w nadchodzącym roku szkolnym rozpoczną naukę w lubelskich szkołach. To kolejna forma pomocy, jaką operator przygotował, by wesprzeć działania Miasta na rzecz obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Lublinie.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę, Miasto Lublin pozostaje solidarne ze swoim sąsiadem i oferuje pakiet działań pomocowych dla uciekających przed wojną obywateli tego kraju. Doceniając zaangażowanie Lublina w niesienie pomocy, T-Mobile Polska postanowiło wesprzeć Miasto w działaniach na rzecz lokalnej społeczności ukraińskiej.

W kwietniu T-Mobile i Miasto Lublin rozpoczęły długofalową, strategiczną współpracę. Poza wsparciem w wymiarze udostępnionych usług i dostępu do nowych technologii, tym razem operator postanowił wspomóc ukraińskie dzieci, rozpoczynające nowy rok szkolny i przygotował dla nich 2000 plecaków. Ponadto, firma sfinansuje zatrudnienie 2 nauczycieli z Ukrainy, którzy w najbliższym roku szkolnym będą wspomagali ukraińskich uczniów w komunikacji i integracji, co jest niezwykle ważne dla dzieci rozpoczynających naukę w nowym kraju.

– W początkowej fazie wojny w Ukrainie przybywającym do Lublina uchodźcom niezbędne było zapewnienie bezpiecznego schronienia, wyżywienia, dostępu do opieki zdrowotnej i zabezpieczenie podstawowych potrzeb socjalnych. Aktualnie kluczowe jest podejmowanie działań długofalowych związanych z dalszą integracją obywateli Ukrainy poprzez, m.in. naukę języka polskiego, doradztwo zawodowe i pomoc w znalezieniu pracy, organizację wspólnych wydarzeń, a teraz przede wszystkim edukację dzieci i młodzieży. Cieszę się, że pomimo zmieniającej się sytuacji i nowych wyzwań, możemy liczyć na kolejne wsparcie tak znaczącego partnera jak T-Mobile – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

– W T-Mobile wierzymy, że tylko długofalowe działania pozwalają budować dobrą przyszłość. Dlatego, tak jak obiecaliśmy w kwietniu, będziemy dalej wspierać społeczność ukraińskich uchodźców w Lublinie, aby pomóc im zaadaptować się w nowym środowisku. Wiosną rozpoczęliśmy od wsparcia technologicznego, a teraz skupiamy się głównie na dzieciach, które zaczynają naukę w polskich szkołach. Poza wsparciem dla dzieci, chcieliśmy również dać szansę tym, którzy edukują, dlatego sfinansujemy zatrudnienie dwóch nauczycieli w lubelskich szkołach na cały rok szkolny. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do stworzenia w Lublinie bezpiecznej i przyjaznej dla społeczności ukraińskiej przestrzeni do życia i nauki – powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

To kolejne działania T-Mobile wspierające ukraińską społeczność w Lublinie. Do tej pory firma ufundowała 10 000 posiłków dla osób przebywających w miejskich punktach noclegowych, przekazała 1000 zestawów dla dzieci, w których znalazły się m.in. pluszaki i akcesoria do malowania oraz zabawy oraz dostarczyła 20 telewizorów z dostępem do Internetu. Urządzenia trafiły, m.in. do miejskich punktów noclegowych, całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej, w której przebywają dzieci z Ukrainy czy działających na terenie Lublina Spynek, czyli ośrodków opieki i edukacji dla najmłodszych.

Od pierwszych dni wojny T-Mobile wspiera Ukraińców i Ukrainki przybywające do naszego kraju w różnych sferach – od przekazywania bezpłatnych starterów w kilkudziesięciu miejscach w Polsce, aż po wsparcie organizacji takich jak Czerwony Krzyż czy PCPM. Dodatkowo operator udostępnił bezpłatne, nielimitowane rozmowy międzynarodowe z Polski do Ukrainy, darmowe paczki gigabajtów oraz roaming z obniżonymi stawkami dla klientów indywidualnych i biznesowych.

(fot. mat. prasowe)

22 komentarze

  1. Plecaki „darowane” zapewne zostały wrzucone w koszty powadzonej działalności i zmniejszą podatek płacony w Polsce, czyli de facto …”podarunek’ za pieniądze z polskiego budżetu.

    • mało tego, zapewne to jest permanentna reklama noszona na plecach, za wyprodukowanie której chiński budżet nawet nie podziękował

  2. a dla Polskich to nie łaska? ! no przecież u nas ni ma biednych dzieci! kraj mlekiem i miodem płynący! żenada !

  3. Nie ośmieszajcie się drodzy rodacy i nie róbcie z siebie dziadów głupimi komentarzami. Zostawcie to ruskim trollom, są w tym dobrzy.

  4. dlaczego nie są żóto-niebieskie ?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas