690 680 960

Sieć handlująca zabawkami w tarapatach. Placówki są zamykane, nieczynny jest także lubelski sklep

Sklepy zostały zamknięte, nie działa strona internetowa, a telefonów nikt nie odbiera. Po trwających od kilku lat problemach finansowych firmy, ta kończy działalność w naszym kraju.

Wszystko wskazuje na to, że kolejna sieć handlowa niebawem zakończy działalność w Polsce. Jeszcze niedawno w naszym kraju było 16 sklepów Toys”R”Us, specjalizujących się w sprzedaży zabawek oraz produktów dla dzieci. W ubiegłym roku w wielu z nich zaczęło brakować towaru, po czym zaczęto je jeden za drugim zamykać.

Kilku z nich, w tym w Lublinie, Rzeszowie, Gdańsku czy Wrocławiu udało się przetrwać, jednak wraz z początkiem roku również w nich klienci zaczęli zauważać problemy. Asortyment był coraz bardziej ubogi, a sklepy zmniejszały powierzchnię. Okazuje się, że to nie pomogło. Zlokalizowany w centrum handlowym Olimp lubelski sklep Toys”R”Us również jest już niedostępny. To samo dotyczy sklepu internetowego. Obecnie, pomimo wielu prób kontaktu, milczą nawet telefony firmy.

Wszystko związane jest z trwającymi już od dłuższego czasu problemami finansowymi sieci. W 2017 r. ogłoszono upadłość amerykańskiej centrali, jednak w niektórych z 36 krajów sklepy przetrwały. W Polsce, jak wynika z danych finansowych spółki, również notowano brak zysków. Rok obrotowy 2020/2021, pomimo przychodu na poziomie blisko 62,5 mln zł zakończył się stratą blisko 2,5 mln zł. Firma starała się jeszcze wprowadzać zmiany i redukować koszty, jednak nie przyniosło to zadowalającego rezultatu.

(fot. lublin112)

28 komentarzy

 1. Obcy kapitał won

  • za rok nie będzie polskiego kapitału, będziesz gruz jadł.

   • pekao sa jak było w rękach Włochów to ludzie pracowali, klienci byli zadowoleni. Jak tylko pekao sa wpadło w łapy pisiorów pod flagą nacjonalizacji to połowę ludzi zwolnili, zamknęli 2/3 oddziałów tych wygodnych dla klientów, na osiedlach, oferta tragiczna i oczywiście WOŚP wyręczający państwo w wyposażaniu szpitali też z pekao wygonili i grają z mBankiem. Takie to polskie rządy w polskich firmach, tfu pisiory.

  • pan Polak otworzy w to miejsce sklep z zabawkami z polskim kapitałem i da ludziom pracę

  • a np. samochodem to jeździsz polskim, czy już może kapitał obcy nie przeszkadza wtedy

  • paszoł won onuca

 2. jutro ćwiczenia

  Ciekawe czym ma handlować jak zostały przerwane łańcuchy dostaw. To samo zaraz będzie z żywnością i lekarstwami. Także skończyło się babci sran.e.

 3. Ten sklep był może i dobrze zaopatrzony, ale, niestery, drogi. Może nieatrakcyjne ceny nie przyciągały założonej liczny chętnych?

 4. Bardzo ciekawe jest to, że sprzedali mojej znajomej kartę podarunkową a za 2 dni się zamknęli. Mogli powiedzieć, że to nie ma sensu bo sklep zostanie zamknięty w Polsce. Oszuści won.

  • Żabkowy kustosz

   Może im brakowało tej kwoty do osiągnięcia przychodu 62,5mln złotych 🙂

 5. PIS wykończy bardziej jak PO

  • Zlodzieji i oszustów wykończy i bardzo dobrze.

  • Wszystko związane jest z trwającymi już od dłuższego czasu problemami finansowymi sieci. W 2017 r. ogłoszono upadłość amerykańskiej centrali, jednak w niektórych z 36 krajów sklepy przetrwały. W Polsce, jak wynika z danych finansowych spółki, również notowano brak zysków. Przeczytaj artykuł, a potem napisz coś mądrego. Bo wyszło jak Kidawie Błońskiej w radio, mówiacej o aneksji Rosji na Ukrainę. Żenada

  • Dokładnie! Długie ręce Kaczyńskiego najpierw spowodowały w 2017 roku upadek firmy w USA, a później stopniowo w innych krajach.

   • I Dudy, przecież po to do stanów jeździł, taki chytry plan żeby pogrążyć amerykańską centrale, wtedy niepostrzeżenie upadnie sklep w galerii olimp w Lublinie i wtedy polski Janusz otworzy tam polski sklep zarejestrowany w Czechach, sprzedający zabawki prosto z Chin ze znakiem CE (china export) które sprzedał mu Tim lub John z prowincji Henan.

 6. Polski pracodawca da najniższą krajową i poprosi żeby na początku trochę pomóc pracując 7 dni w tygodniu. Takie realia znam a inspekcja pracy poprosi żeby podpisywać na liście tylko 5 dni zamiast 7. Bo to się musi zgadzać.

 7. X-X-X-X-X--X-X-X

  W lokalu po sklepie z zabawkami otworzy się tradycyjna polska tania odzież…
  Witamy w Polsce!

 8. janusz biznesu upadł?

 9. pis i polski ład to polska w ruinie – tak jak obiecali tak zrobili

 10. pamiętam reklamy z początku lat 90tych na sky one

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas