Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sieć dyskontów Aldi planuje ekspansję w naszym regionie. Powstało biuro, jest już pierwsza umowa

Markety Aldi, obecne głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski, mają pojawić się również na Lubelszczyźnie. Sieć zawarła już umowę na wynajem powierzchni w parku handlowym na Węglinie.

Sieć handlowa Aldi Polska podpisała ze spółką Węglin Retail Park umowę najmu powierzchni w parku handlowym, jaki ma powstać na Węglinie. Jak już informowaliśmy, we wrześniu utworzona została spółka pośrednio zależna od lubelskiego Interbudu, której zadaniem ma być przygotowanie projektu inwestycyjnego Retail Parku i jego komercjalizacja.

Pierwsza umowa została zawarta z siecią dyskontów Aldi. Markety te obecne są głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. W czerwcu firma zapowiedziała, że do końca 2022 roku zamierza potroić liczbę otwieranych sklepów, aby zmniejszyć dystans do swojego największego konkurenta, czyli Lidla. Firma utworzyła biura w pozostałych częściach kraju, w tym właśnie w Lublinie. Ich zadaniem jest poszukiwanie działek pod inwestycje i powierzchni pod wynajem. Jak tłumaczą przedstawiciele sieci, Polska jest dla nich ważnym i wymagającym rejonem w rozwoju.

– Przykładamy olbrzymią wagę, by przy zachowaniu wypracowanych najwyższych światowych standardów odpowiedzieć na lokalne potrzeby rynku zarówno w obszarze asortymentu, jakości obsługi jak i lokalizacji naszych sklepów. Jesteśmy sklepem codziennych zakupów, w którym wszystkie ulubione produkty klienci znajdują na wyciągnięcie ręki, każdego dnia. Ta zasada przyświeca nam także w doborze lokalizacji nowo otwieranych sklepów – niezmiennie kierujemy się tu komfortem klientów dbając o ich pozytywne doświadczenia zakupowe. Szczególną uwagę przykładamy także do bezpieczeństwa, wiemy, że w tych trudnych czasach jest to jeden z kluczowych czynników wyboru sklepu na zakupy – tłumaczy Tomasz Gawlik, Dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji sieci ALDI w Polsce.

Budowa centrum handlowego w rejonie ul. Jana Pawła II, Gęsiej i al. Kraśnickiej w Lublinie zapowiadana była już 9 lat temu. Zaprezentowana przed laty koncepcja przewidywała, że powstanie tam obiekt Ilumina Park o powierzchni 55 tys. mkw z dwoma hipermarketami – spożywczym i budowlanym, salami kinowymi oraz setką butików. Wstępne koszty budowy kompleksu szacowane były na ćwierć miliarda zł.

Miała to być największa galeria handlowa we wschodniej Polsce. Interbud zakupił teren, jednak z inwestycji nic nie wyszło. Teren został podzielony i na poszczególnych działkach powstały Selgros, markety Bricoman Agata Mable i Decathlon, McDonald’s, stacja paliw oraz biurowiec z pasażem handlowym. Obecnie trwa budowa drugiego budynku biurowego. Później właściciel tego terenu planował w tym miejscu park handlowy, jednak inwestycja została odłożona w czasie.

Obecnie temat inwestycji wrócił po raz kolejny, jednak obiekt ma być znacznie mniejszy, niż pierwotnie planowano. Budowa parku handlowego ma być realizowana w latach 2021/2022.

(fot. Aldi)

9 komentarzy

 1. I bardzo dobrze, większa będzie konkurencja dla pozostałych dyskontów.

 2. Nie polecam z miejsca mówię..

 3. …a gdzie ta narodowa sieć sklepów spożywczych o których tyle gadał lubelski antymidas słaboń ?

  • Przepraszam ale nikt mówił, że to zaczniemy od sieci sklepów spożywczych.
   Z głodu się nie zesr.sz a wiedza i świadomość jest najważniejsza.
   Dlatego teraz zamiast „Polska Press” będzie „Orlen Press”.
   I będziemy w stanie przekonać cię, że „narodowa sieć sklepów spożywczych” to był „fake” niemieckich mediów.
   Niderlandzkich też…

 4. To Audi ma też dyskonty handlowe???

 5. Już z pozostałych galerii wszystko wykupione, tłok że nie da się przejść, że trzeba następną?

 6. W Niemczech, tutejsi rolnicy, blokują centra dystrybucji Aldi.

 7. Nie zobaczą mnie tam. Sklep dla 500+ sowców.