690 680 960

Setki mieszkańców Lublina i regionu uwięzionych na osiedlowych parkingach

Media ciągle mówią o dzisiejszych trudnych warunkach na drogach krajowych i wojewódzkich, związanych z opadami śniegu. Jednak na małych osiedlowych uliczkach jest podobnie albo nawet i gorzej. Mieszkańcy lubelskich osiedli nie mogą wyjechać spod bloków.

Pługi jeżdżą cały czas jednak ich pracę niweluje wiatr, który nawiewa śnieg na odśnieżone już miejsca. Na wiele parkingów nie można wyjechać ani z nich wyjechać. Dużo zakopanych aut zostało porzuconych przez właścicieli w śniegu, nawet na środku parkingu. Utrudnia to pracę służbom, które odśnieżają lubelskie osiedla.

Pan Maciej odśnieża chodniki na lubelskim Czechowie. Dzisiaj pracował od godz. 3 nad ranem do późnych godzin popołudniowych. Mówi nam, że dużym problemem w tej pracy są piesi. Do tego stopnia, że mają nawet pretensje o sól na chodnikach, która niszczy im buty.- Należy być skupionym w tej pracy i uważać, ponieważ piesi nierozważnie spacerują przed pługiem – mówi pan Maciej.

Na parkingach osiedlowych jest koszmar z wjazdem i wyjazdem.

– Jakby każdy właściciel auta odśnieżył swoje miejsce parkingowe byłby mniejszy problem z wyjazdem – mówi pan Stanisław. Dzisiaj dochodziło do kuriozalnych sytuacji, że kierowcy porzucali swoje auta na środku parkingu. A teraz proszę zobaczyć. Jak ten człowiek w pługu ma odśnieżyć dojazd? Przecież ktoś bezmyślnie zostawił auto i poszedł blokując wszystkich – dodaje.

W takiej sytuacji problem mają również służby ratunkowe, jak straż pożarna czy pogotowie. Nie ma możliwości dojechania pod wiele budynków w Lublinie. W przypadku zagrożenia może dojść do tragedii.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…