690 680 960

Seat uderzył w sklep. 21-letni kierowca chciał zrobić zakupy

Wczoraj wieczorem pod Cycowem rozpędzony samochód uderzył w drzwi pobliskiego sklepu spożywczego. Kierowcą okazał się 21-latek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 18: 00 w miejscowości Cyców Kolonia Druga. W budynek sklepu uderzył tam osobowy seat. Gdy na miejsce przyjechały służby ratunkowe okazało się, że kierujący pojazdem 21-latek stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego auto wypadło z drogi i uderzyło w przeszklone drzwi sklepu.

Kierowcy nic poważnego się nie stało. Badanie alkomatem wykazało że mężczyzna był trzeźwy. –Na szczęście w chwili zdarzenia w sklepie nie było klientów. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący autem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – wyjaśnia sierż. szt. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Kierowca wyznał funkcjonariuszom, że w ostatniej chwili przypomniał sobie o tym, iż musi jeszcze dokonać zakupów. Zaczął ostro hamować i wtedy nie zapanował nad autem W budynku uszkodzeniu uległa elewacja oraz drzwi. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, funkcjonariusze zatrzymali mu także dowód rejestracyjny pojazdu.

(fot. KPP Łęczna)
2014-11-10 17:33:01

8 komentarzy

 1. tuman

 2. i takie coś ma jeszcze jeździć po drogach?

 3. Czemu mu prawka nie zabrali? Jutro weźmie mocniejsze auto od taty i znajdzie się nim wewnątrz sklepu.

  • a Tobie dlaczego nie zabrali ?

   • Bo nie mają za co mi zabrać, koluniu z tektury falistej, jeżdżę zgodnie z przepisami i uważam na takich świeżaczków, jak „bohater” artykułu, co powinien mieć zatrzymane prawko za sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

    • Pablo możesz wyjaśnić co to jest sprowadzenie niebezpieczeństwa.

     • Dz.U.1997.88.553 – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny. Może to być na przykład nieumyślne wjechanie w sklep, w którym mogło być wielu ludzi (MOGŁO BYĆ, nie musiało, wystarczy, że mogło, sytuacja hipotetyczna).

 4. ciekawa sprawa.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas