Sanepid zaprzestaje publikacji danych dziennych i komunikatów związanych z COVID-19

Od dzisiaj Sanepid zaprzestał publikacji szczegółowych danych dotyczących zachorowań w poszczególnych powiatach. Tak samo stało się z danymi przesyłanymi do mediów dotyczących zgonów w województwach.

We wtorek Sanepid zaprzestał publikacji i przesyłania informacji do mediów związanych z zakażeniami koronawirusem w poszczególnych powiatach. To samo dotyczy informacji o zgonach, które przesyłał Sanepid. Tym samym niedostępne są od dzisiaj dzienne dane, prezentowane do tej pory na stronach Sanepidu w całym kraju oraz na stronach poszczególnych urzędów wojewódzkich.

– W związku ze zmianą sposobu raportowania i prezentowania danych dotyczących zakażeń koronawirusem od dnia 24.11.2020 WSSE w Lublinie zaprzestaje publikacji danych dziennych i komunikatu. Dane będą scentralizowane oraz publikowane na specjalnie dedykowanej stronie przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny – poinformowała we wtorek popołudniu WSSE w Lublinie.

Na stronie lubelskiego Sanepidu nie są już aktywne działy „Dzienne dane” oraz „Komunikat”. Obecnie jest tylko dostęp do strony informacyjnej tutaj – „Mapa zarażeń koronawirusem”, której ostatnia aktualizacja była wczoraj o godzinie 10. Znajdziemy na niej tylko informacje o liczbie zachorowań i liczbie zgonów z podziałem na województwa. Dzisiaj nie została również opublikowana na stronie WSSE Lublin informacja o ogniskach epidemicznych w regionie.

– Teraz już na pewno nikt żadnych nieprawidłowości nie znajdzie, bo wszystkie stacje sanitarne przestały podawać szczegółowe dane powiatowe. Po 225 dniach codziennego zbierania ich w arkuszu, od dziś jesteśmy zmuszeni przerwać naszą pracę – poinformował Michał Roglaski, twórca największej i najbardziej szczegółowe bazy danych o zakażeniach w Polsce.

– Dziś dane o zakażeniach do poziomu powiatu, dostępne będą na http://gov.pl. Pełna transparentność wszystkich danych zostaje zachowana. Źródłem danych jest system elektroniczny, do którego bezpośrednio raportują laboratoria – poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia.

Jak przekazało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia Główny Inspektorat Sanitarny ma uruchomić stronę internetową, na której będzie można poznać wszystkie dane statystyczne. Póki co, strony tej nie ma.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Trzeba zmniejszyć statystyki zachorowań bo markety na święta trzeba otworzyć Niemcy i Francja naciska.

 2. Teraz statystyka norek…

 3. No to zaczynamy przyjmować standardy z Chin, czy Korei. Ciemnym ludem lepiej dyrygować. Resztę Ziobro wyłapie i znajdzie na nich paragrafy. Wyjeżdżam z tego „chorego” kraju.

 4. Masz gorączkę?
  Zbij termometr, problem zniknie!

 5. Czyli po prostu wyniki nie reprezentowały poglądu zgodnego z linią Partii :):) . Gomułka i jego nędzna propaganda wymięka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja