Samowola na lubelskim dworcu PKS? Żądają podwójnych opłat za postój

Bałagan, łamanie regulaminu oraz bezprawne żądanie dodatkowych opłat – kierowcy autobusów korzystających z lubelskiego dworca PKS wysuwają zarzuty wobec zarządcy tego terenu. Tymczasem pracownicy dworca tłumaczą, że jest inaczej.

Pierwsze dni lipca przyniosły przewoźnikom korzystającym z lubelskiego dworca głównego PKS niemiłą niespodziankę. Plac gdzie od lat autobusy oczekiwały na podjazd do stanowiska został ogrodzony taśmą, zaś wszystkie pojazdy kierowano na plac sąsiedniego dworca Transped, gdzie inkasenci pobierają opłatę za parkowanie. – Nie dość, że płacimy po 10 złotych od każdego wjazdu na dworzec, to teraz chcą jeszcze kolejnych pieniędzy za to, za co już zapłaciliśmy. W umowach które zawarliśmy z właścicielem dworca mamy jasno zapisane, że w tej opłacie zawarty jest postój na placu manewrowym, w oczekiwaniu na podjazd do słupka- tłumaczył nam jeden z przewoźników. – Miesięcznie płacę im kilka tysięcy złotych jednak jak widać to dla nich za mało. A przecież przewoźników jest ponad setka – dodaje.

Jak sprawdziliśmy, do każdej umowy dołączony jest regulamin korzystania z dworca. A w nim jest podpunkt, który zezwala na postój na placu do 30 minut. Tymczasem dyrektor spółki Lubelskie Dworce nie komentuje tego zamieszania. Po wszelkie komentarze odsyła do kierownika samego dworca głównego PKS. Tam jednak również nic nie można się dowiedzieć, oprócz oficjalnego stwierdzenia, że wszystko jest zgodne z przepisami a dworzec to nie parking. Dlatego też przewoźnikom stworzono nowe miejsce postojowe. Oczywiście dodatkowo płatne. -Zgodnie z regulaminem każdy z nich może stać przepisowe 30 minut, jednak nie dłużej – usłyszeliśmy od jednego z pracowników. Jednak dlaczego plac jest odgrodzony taśmą oraz kierowcy od razu po wjeździe są kierowani na płatny parking nie chciał już odpowiedzieć. Dodał tylko, że takie mają zalecenia i wykonują to co im polecono.

To jaki stworzył się przez te zmiany bałagan, można łatwo zaobserwować dookoła dworca. Busy stoją gdzie jest to tylko możliwe, na ul. Ruskiej, na pobliskiej stacji paliw a niektórzy z kierowców po prostu jeżdżą dookoła, oczekując na godzinę podjazdu na stanowisko. -Doszło nawet do tego, że na tych co staną gdzieś w pobliżu, nasyłana jest straż miejska. Namalowali linię pomiędzy wjazdami od al. Solidarności a tym od Ruskiej i jak ktoś tam stanie to zaraz pojawiają się strażnicy i proponują mandaty za parkowanie na ulicy. A przecież z obu stron stoją znaki, że nikt oprócz autobusów nie może tędy się poruszać – wyjaśniał nam kolejny z kierowców. – Dodatkowo pobierają opłaty za parkowanie a nie ma szans na uzyskanie od kogokolwiek faktury, żeby można było tę opłatę rozliczyć. Dochodziło z tego powodu do ekscesów i interweniowała policja, która dawała upomnienia – mówi inny kierowca.

Jednak jak się okazuje, przyczyną całego zamieszania jest konflikt pomiędzy spółką Lubelskie Dworce a firmą dzierżawiącą część terenu, na którym znajduje się m.in. targowisko. Jak nieoficjalnie się wspomina, żeby nie doszło do zapłaty kary za przedwczesne zerwanie umowy dotyczącej wynajmu terenu, przekazano firmie możliwość zbierania opłat za parkowanie. A żeby był obrót muszą być klienci, więc są oni bezpośrednio kierowani na parking, nawet pomimo tego, że przysługuje im półgodzinne parkowanie na palcu manewrowym dworca. -I tak po raz kolejny wszystko odbywa się naszym kosztem- kwitują przewoźnicy.

Informację o sytuacji na dworcu dostaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!


null
null

(fot. lublin112)
2014-07-19 18:26:06

8 komentarzy

 1. i co wiesniaki z łęcz transa w tej sytuacji zrobili? ten rudy gruby pewnie powiedzial” jest pan pijany” mendy jebanex

 2. menda obywatelska

  „pawełku” – jak już wziąłeś się za pisanie to napisz coś co będzie zrozumiałe dla każdego, Ty wyrzuciłeś swoje skrywane emocje i nic po za tym, że mendy też mają stosunki płciowe z tego nie wychodzi.

 3. co do faktur. sprawa prosta- zgłaszasz do skarbówki a oni już nauczą wystawiać dokumenty 🙂

  • Nie bądź naiwny – ze skarbówką najprawdopodobniej mają układ, skoro sobie na takie coś pozwalają

 4. No jeszcze takiego meksyku tutaj nie było

 5. A wjechać przez taśme i nie płacić…jest umowa i gówno zrobią.

 6. Kierowca bombowca

  Skoro macie dużo czasu przed odjazdem proponuję postawić ze 4 busy w poprzek ul.Tysiąclecia w formie protestu i zaraz sprawa się wyjaśni

 7. śruba na zdjęcie się załapał

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach