690 680 960

Samobójstwo przyczyną wczorajszego wypadku na ekspresówce? To nie pierwszy tego typu przypadek

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wczorajszego, tragicznego w skutkach wypadku, na drodze Lublin – Warszawa. Wszystko wskazuje na to, iż mogło być to samobójstwo.

Najprawdopodobniej celowe działanie kierowcy toyoty, mogło być przyczyną wczorajszego tragicznego w skutkach wypadku na trasie Lublin – Warszawa. Na drodze S17, na węźle Kurów Wschód, kierowane przez 30-latka z powiatu hrubieszowskiego auto, z impetem uderzyło w bariery na rozjeździe.

Siła uderzenia sprawiła, że toyota wbiła się też w betonowe bariery. Pojazd został zniszczony doszczętnie, kierowca nie miał najmniejszych szans na przeżycie. – Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Na podstawie śladów zabezpieczonych na miejscu oraz poczynionych ustaleń nie wykluczone jest, że mogła to być próba samobójcza – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

To nie pierwszy przypadek, kiedy samobójcy wsiadają za kierownicę, celem odebrania sobie życia. W ostatnim czasie w naszym regionie były przynajmniej dwa tego typu zdarzenia.

W kwietniu na drodze wojewódzkiej nr 827 w Sadurkach koło Nałęczowa pojazd marki Volkswagen Caddy uderzył w przydrożne drzewo. Jak się później okazało, 45-letni mieszkaniec gminy Niedrzwica Duża, jadąc od strony Wojciechowa, rozpędził pojazd, a następnie zjechał na pobocze uderzając w drzewo. W tym przypadku kierowca również nie miał szans na przeżycie.

Strażacy musieli rozcinać wrak pojazdu, aby wydobyć ciało kierowcy. W trakcie prowadzonych oględzin auta, znaleziony został list pożegnalny. Mężczyzna wyjaśnił w nim, że postanowił targnąć się na swoje życie.

Z kolei w ubiegłym miesiącu z podobnym zamiarem wyjechał na drogę wojewódzką nr 830 kierujący pojazdem marki Alfa Romeo 29-letni mężczyzna. W Tomaszowicach rozpędził auto, po czym zjechał na pobocze, usiłując wjechać w rosnące tam drzewo. Nie udało mu się w nie pocelować i auto dachowało na chodniku biegnącym wzdłuż drogi.

Jak się okazało, kierujący pojazdem miał w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że w ten sposób chciał popełnić samobójstwo. Co więcej, w trakcie przewożenia go do szpitala, usiłował jeszcze wyskoczyć z jadącej karetki.

Wyjaśnianie okoliczności niektórych wypadków, zwłaszcza tych tragicznych, trudne jest do ustalenia. Kiedy sprawca pozostawia list pożegnalny lub też wcześniej oznajmia innym, że chce popełnić samobójstwo, wtedy sprawa jest jasna. Gorzej, kiedy zjeżdża nagle z drogi, a następnie uderza w drzewo i ginie. Wtedy dotarcie do prawdy o zdarzeniu sprawia wiele problemów, bądź też jest niemożliwe.

2017-08-24 14:16:07
(fot. Policja Puławy)

34 komentarze

 1. Pocelował ? Co to za język ? W artykułach takiego słownictwa nie powinno się używać. Oczywiście to tylko moje zdanie.

  • Kotek co ma młotek

   Idź stąd Miodek bo rozsiewasz smrodek 😀 tam mi się zrymował jak przeczytałem ten twój mizerny komentarz 😀

  • jak nam przekazano

   pawelku ustrzelil 10, wyladowal w celu „pocelowal”

 2. Poczucie winy , niska samoocena , wyrzuty sumienia , myśli samobójcze to tylko niektóre z objawów depresji . Byle problem przerasta ; wystarczy drobiazg by przelało czarę goryczy …Szkoda ,że nikt nie zauważył na co się zanosi..

  • „to wszystko te betonowe bariery . ciekawe kto za to odpowie ” ciekawe gdzie Ci co wczoraj tak pisali , że ten co je postawił na na sumieniu człowieka

 3. Może to kolejny ubek który dostał list że mu emeryturę obniża… ostatnio tyle w mediach lewackich pełnych żalu informacji o tych samobojstwach … he he

  • A doczytales się mądralo ile lat miał ten potencjalny samobójca? Chyba jednak trochę za młody na starego ubeka,… Po co takie wypociny tworzysz?

 4. Szkoda młodego życia ……

 5. To druga osoba z Hrubieszowa w podobnym wieku która popełniła samobójstwo. Ciekawe w co wdepneli że byli do tak dramatycznego celu zdolni

 6. lekarz psychiatra

  Winne jest Państwo ze obywatele sobie odbierają zycie. Ponad 8.000 samobójstw rocznie.

 7. Może impotent..? i 500 co misięcznice przechodziło koło nosa

  • Mam nadzieję, że ty jesteś impotentem i nikt w przyszłości nie będzie musiał czytać komentarzy na równie żenującym poziomie jak twój…

 8. Co się dzieje z tymi młodymi ludźmi że tak bardzo nie chcą żyć????

 9. Matka, której zginął syn

  Czytam te wasze żałosne komentarze i widzę ze większość juz zna odpowiedz na to co sie stało , co było przyczyna. Jak łatwo wydawać wyrok siedząc anonimowo za komputerem, szukać winnych. Zginął młody człowiek , tu nie jest napisane ze to napewno było samobójstwo,być moze rodzina nigdy sie tego nie dowie. Pomyślcie zanim cos jeszcze głupiego napiszecie , prędzej czy pózniej ktoś z jego najbliższych to przeczyta. To tylko dodatkowy ból, prokurator i tak nie da im żyć. Ich życie juz nigdy nie bedzie takie jak przed tym wypadkiem. Ludzie jeszcze długo bedą szukać sensacji, snuć swoje teorie a rodzina bedzie to wszystko wiedziała bo zawsze sie znajdzie ktoś kto im to powie. Proszę uszanujcie ich ból i dajcie sobie spokój z większością tych głupich komentarzy

 10. „nie udało mu się pocelować”… no pocelował, pocelował, ale nie wycelował, poziom jzykowy – miSZCZoSKI

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!