690 680 960

Sadownicy zablokują drogi w regionie. Będą problemy z przejazdem

Dzisiaj przed południem sadownicy z województwa lubelskiego, w ramach protestu zablokują dwie ważne drogi krajowe. Będą chodzić przez przejścia dla pieszych.

Będzie to już druga tego typu akcja protestacyjna w ostatnim czasie. Jej powodem jest trudna sytuacja sadowników po wprowadzeniu przez Rosję embarga na owoce z Polski. Spowodowało to, że w magazynach sadowników znajduje się obecnie 1,5 mln ton jabłek, z których sprzedażą mają bardzo duże problemy. Z kolei jak twierdzą producenci owoców, pomimo obietnic ze strony polskiego rządu jak i Komisji Europejskiej, do tej pory nie otrzymali oni żadnej pomocy. Jak informuje zarząd Związku Sadowników RP, obecny kryzys w sadownictwie jest największy od 30 lat.

W Annopolu, grupa kilkudziesięciu osób zacznie się zbierać tuż po godzinie 9. w rejonie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 854. O godzinie 10. protestujący zaczną chodzić po przejściu dla pieszych. Nad bezpieczeństwem będą czuwać funkcjonariusze policji.

Drugim miejscem gdzie protestować będą sadownicy to droga krajowa nr 12. Na wysokości miejscowości Leokadiów tuż za Puławami o godzinie 10. zablokują trasę Puławy – Radom. W obu przypadkach blokada tras potrwa do godziny 14.

2014-11-18 08:30:29
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. Dlaczego za czyjeś czyny konsekwencje ponosi szary obywatel ? Dlaczego kolejny raz cierpią kierowcy ? Czy załatwianie wszystkich problemów w tym kraju musi być kosztem kierowców ?

  • też nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć blokowanie dróg. choć w sumie to najtańsza forma zwrócenia uwagi ale jakby pikietę zrobili przed jakimś urzędem choćby gminy to i tak TV by przyjechała a gazety napisały.
   no chyba, że to ma zatrzymać tranzyt ciężarówek- typu Biedronka ale tu też kulą w płot. bo kto ma kupić w biedronce to i tak kupi mimo, że na targu bywa taniej.

  • niedorzecznik obywatelski

   Przyjęli zwyczaje po niezupełnie świętej pamięci Lepperze, pomysłodawcy tego rodzaju protestów.
   Świeć Panie nad Jego duszą, jak już nie masz innej roboty.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas