Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Są już w Lublinie. Jedyne w Polsce przegubowe trolejbusy

Do Lublina dotarły pierwsze przegubowe trolejbusy. W piątek zostaną zaprezentowane mieszkańcom.

Dzisiaj dojechały do Lublina pierwsze trzy trolejbusy Solaris Trollino 18M. Są o tyle wyjątkowe, że w odróżnieniu od tych, które od lat jeżdżą po naszych ulicach, nowe są przegubowe. Z innych udogodnień dla pasażerów warto wymienić niską podłogę na całej długości pojazdu, klimatyzację, czy też biletomat i monitoring. Na siedzeniach umieszczona jest tapicerka zawierająca wzór miejski.. Pojazdy te będą również mogły przejechać bez zasilania z sieci trakcyjnej odcinek o długości do 5 kilometrów.

Kolejne trzy takie trolejbusy dojadą do nas w czwartek. Następnie czeka je odbiór techniczny oraz sprawdzenie czy zostały wykonane zgodnie z zamówieniem złożonym przez Zarząd Transportu Miejskiego. Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, to w następnym tygodniu można się już ich spodziewać na ulicach miasta, w regularnej komunikacji.

Jednak zanim to nastąpi, mieszkańcy Lublina będą mogli już w piątek przekonać się o ich funkcjonalności. Na Placu Zamkowym, w godzinach od 9 do 15, odbędzie się pokaz pojazdów lubelskiej komunikacji miejskiej, a wśród nich właśnie nowego trolejbusu. Każdy chętny będzie miał możliwość przejechać się nim i ocenić jego walory. Dla dzieci zaś przygotowano liczne atrakcje m.in. stoisko animacyjne, na którym prowadzone będą gry i zabawy o tematyce związanej z komunikacją miejską.

(fot. ZTM Lublin)
2014-05-07 16:23:44

Jeden komentarz

  1. Ciekawe kiedy będzie miał „awarię” drzwi 🙂

Wiadomości z info112