690 680 960

Rzucił w psa siekierą, a potem go dobił. „Żeby się nie męczył” (zdjęcia)

Radzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za zabicie psa siekierą. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek wieczorem radzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Czemiernik, z którego wynikało, że sąsiad zabił jej psa. Na miejscu mundurowi potwierdzili tę informację.

Z ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w kotłowni domu zajmowanego przez 50-latka. Mężczyzna zauważył w pomieszczeniu psa, który według niego był niedożywiony. 50-latek postanowił go nakarmić kiełbasą. Kiedy ją podał zwierzęciu, w pewnym momencie został ugryziony.

Zdenerwowany całą sytuacją 50-latek rzucił siekierą w psa, a następnie jak twierdzi „dobił go żeby się nie męczył”. Truchło zaś zwierzęcia ukrył w zaroślach usytuowanych za budynkiem gospodarczym. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. W organizmie miał niemal 2 promile alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności 50-latek przyznał się do winy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Zgodnie z zapisami art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

17 komentarzy

 1. Spojrzeć na tą wysuszoną gębę to widać ,że to alkus i palacz … Patologia jednym słowem .

 2. sq ubek jeden

 3. W niektórych krajach Afryki nadal jest stosowana kara talionu , czyli ni mniej ni więcej odwetu — oko za oko.
  wobec tego prymitywnego jaskiniowca powinna mieć zastosowanie.

 4. .......................,

  Chory ***.

 5. 5 lat za psa hahahhahaha , po pijaku nie jeden spowoduje wypadek smiertlwny i chodzi sobie po wolności ,śmiech na sali z tym psem ,pozatym pies to tylko zwierze ,tak samo jak krowa czy świnia…

  • Swawolnik pospolity

   Ale „to tylko zwierzę”, odczuwa tak samo ból, „jak nie tylko zwierzę”.
   Nie potrafiłbym być długo policjantem, utłukłbym takiego patusa, jak on psa.

  • znaczy widzisz… kara taka sama jak za przedmiot…
   „Art. 288. [Zniszczenie mienia ruchomego]
   § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
   podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
   Prawo stawia np. samochód na równi z psem. Rozbij szybę w samochodzie, 5 lat, zabij psa siekierą 5 lat.
   za to daj w twarz komuś po pijaku… 8 lat.

  • Nie przeżywają za bardzo, nikt u nas za to nie idzie siedzieć. Troszkę posmaruje i zawiaski gotowe. Apropo ,, tylko zwierzę ,, zwyroli należy karać coby nie stali się większymi zwyrolami.

 6. Co z właścicielką, odpowie za puszczanie samopas zwierzaka? Policja za kurę na drodze nałożyła mandat. Wnoszę o ukaranie obojga.

 7. A najsztub na wolności.

 8. A propos dziecka. Ile lat jest za dobicie płodu z wadą genetyczną, żeby się nie męczył? „Zwierzę też czuje”, a płód waszym zdaniem czuje ból? Bo filmy z aborcji (są takie), wyraźnie pokazują, jak „ucieka” przed mającymi go rozerwać kleszczami.

 9. Zabrzmiało jak obietnica. Może hamuj trochę. Ktoś napisze ,,pozwalam” i już? Wyrok?

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas