Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rzeka wystąpiła z brzegów, zalane są łąki. Strażacy w pełnej gotowości (zdjęcia)

Rzeki Huczwa i Krzna przekroczyły stan alarmowy. Zalane zostały pobliskie łąki, jednak jak podkreślają służby, nie ma zagrożenia wystąpienia powodzi.

Cały czas utrzymuje się wysoki stan wody w rzekach naszego regionu. Spowodowane jest to występującymi przez kilka dni opadami a później ociepleniem, co doprowadziło do bardzo szybkiego topnienia pokrywy śnieżnej.

Jak już informowaliśmy,  Krzna oraz Huczwa przekroczyły stan alarmowy. Hydrolodzy zapewniają, iż sytuacja powinna się już normować. Wskazują, iż na razie wody nie przybywa, co oznacza, że zagrożenie nie będzie rosło.

Na razie sytuację na bieżąco kontrolują strażacy. Chodzi o ryzyko wezbrań, podtopień i powodzi. Huczwa wystąpiła z brzegów zalewając łąki, jednak jak podkreślają służby, nie ma zagrożenia wystąpienia powodzi. Jednak do czasu, aż sytuacja się unormuje, strażacy utrzymują w gotowości sprzęt ratowniczy i logistyczny.

12 komentarzy

 1. To naturalne, że rzeka wylewa. Trzeba się cieszyć bo to ma same plusy.

 2. chłop ze Spiczyna

  mam takie pytanie, mieszkam bardzo blisko rzeki, gdy rzeka wylała z koryta łącznie z rybami, a ryby są w głębszych dołkach, jeśli je pozabieram, czy mogę zostać kłusownikiem???

  • Jak ryby w dołkach są połączone z rzeką, która jest oddalona nawet 3 km to nie można ich brać mimo, że zalało teren prywatny i trzeba czekać na opadnięcie wody. Jeżeli dołki z rybami nie łączą się z rzeką tylko są osobnymi akwenami po opadnięciu wody to można.

 3. Kłusowników wolno wszystko

 4. „Huczwa i Krzna przekroczyły stan alarmowy. Zalane zostały pobliskie łąki, jednak wystąpiła z brzegów zalewając łąki, jednak jak podkreślają służby, nie ma zagrożenia wystąpienia powodzi.”
  Co za „geniusz” to napisał?, istny koszmar… 😀

 5. Przyszedł Tusk do władzy i Bóg zaczyna nas karać za wybranie bezbożników do władzy!

 6. Gospodarstwa odcięte od świata, ale powodzi nie ma.

 7. Po jakiemu napisany jest lead?

 8. powodz atu cisza beda was -nas w ciszy dusic gnebić i nikt sie nie dowie w ramach pluralizmu – za pisu f-16 juz dawno by te kry rozwaliły i powodzi niet! a tygrysek sraczka

 9. Było się ubezpieczyć nie ma pieniędzy

  Donaldzie Tusk pomóż

 10. za pisu byłoby to niemozliwe zatror zostałby dawno zbom-bardowany ale … bul bul i dopiero sie zaczyna -polska bedzie tonąć ,upadać staczac sie

Dodaj komentarz