Ruszyli na policjantów z deską i kijem od szczotki. Usłyszeli zarzuty za czynną napaść

Policjanci z Chełma zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali ich podczas interwencji. Napastnicy rzucili się na funkcjonariuszy z deską zakończoną gwoździem i drewnianym kijem od szczotki.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Siedliszcze. Policjanci udali się na interwencję związaną ze zgłoszeniem przemocy domowej wobec 15-letniego chłopca, który został pobity przez domowników. Na terenie posesji znajdował się 42-letni ojciec i dziadkowie małoletniego.

– Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać 42-latka w związku z podejrzeniem stosowania przemocy, osoby te zaatakowały ich deską zakończoną gwoździem, jak też drewnianym kijem od szczotki, odpychali i szarpali za mundury – informuje podkom. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Napastnicy zostali obezwładnieni i zatrzymani przez policjantów. Ojciec dziecka był pod działaniem alkoholu. Obaj byli już notowani za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz przestępstwa przeciwko wolności.

– 42-latek ma też na swoim koncie notowania za rozbój i kradzież z włamaniem. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe – wyjaśnia podkom. Ewa Czyż.

Za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariuszy kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

2018-06-04 15:23:22
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Za tydzień wyjdzie i zatłucze syna albo syn jego. Ale to tylko wróżbita może to przewidzieć, bo nasza biedna administracja już chyba nie.

 2. Dobre…cyrk.

 3. ×××××××××

  Jeśli nie uderzył to obrony koniecznej nie przekroczył pod nosem można różne rzeczy sobie opowiadać.Ja na przykład opwiadam sobie kawały i się rechoczę .

 4. Jeszcze za napaść na policjantów nikt nie poszedł do ZK.Ostatnio sprawcy w mosiąszu dostali MKk 200 zł.Tyle w temacie.

  • Bo nic wielkiego sie nie stalo. Gdyby siegnal po pistolet albo siekiere, to moze jakis sad by sie tym zainteresowal. A za atak na policjanta kijem od szczotki polskie sady dadza najwyzej 500-1000 zlotych grzywny, bo to niska szkodliwosc spoleczna.

 5. Co z tego że usłyszeli ???? Jak i tak sąd ich nie wsadzi !!! Po cholerę policja nosi P99 dla ozdoby a może nie dają im pestek ???

  • Żyjemy w chorej, bezbożnej i komunistycznej EU i tyle !!! W USA dorobiliby się po kilka dodatkowych dziur w ciele i po sprawie ! I żaden sąd by se tym doopy nie zawracał !

   • Gdyby próbować wprowadzać uprawnienia policji takie jakie są w USA to byłaby lawina donosów do parlamentu EU że ogranicza się wolność. Czy EU jest bezbożna i komunistyczna? Na pewno komunistyczna zawsze była od zakończenia II wojny światowej, to widać wyraźnie teraz i coraz bardziej islamska chociaż tak wielu chce odwrócić od tego problemu uwagę tworząc mętną katolikofobię.

 6. Dla polskich sadow atak na policjanta kijem od szczotki to nie jest zadne przestepstwo. Nawet jesli prokuratura nie umorzy postepowania, to sad wezmie pod uwage niska szkodliwosc spolecznai da wyrok w zawiasach. I nic dziwnego ze potem taki pijaczek nie boi sie atakowac policjanta. Juz raz go wypuscili, to i drugi raz wypuszcza.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Tatusia z dziadkiem potrzymają kilka dni, wypuszczą, 15-latek wróci do domu, a grzywnę za napaść na funkcjonariuszy zapłaci się z plus 500.
   A potem będą żyć długo i szczęśliwie jak zapewne marzy o tym Wysoki Sąd.

 7. Nastolatek nie wróci bo Babcię też potem zabrali teraz jest obecnie w ośrodku, wątpię czy się skończy wypuszczeniem ewentualnie na chwilę, bo to nie pierwszy raz, a po drugie było użycie ostrego narzędzia (gwoździa) Ps. Tak widziałem to. Tylko jeszcze nie dodali ze Policja była przez babkę lana wodą. Pozdro.

 8. On tam już nie wróci bo akurat oto zadbali

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!