690 680 960

Ruszył Rajd Nadwiślański. Kilkudziesięciu zawodników wyjechało na drogi naszego regionu (mapy)

Na terenie powiatów kraśnickiego, puławskiego i opolskiego odbywa się Rajd Nadwiślański. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Metę zlokalizowano w Puławach.

Rozpoczął się tegoroczny Rajd Nadwiślański. Do rywalizacji stanęło blisko 70 załóg, które z samego rana wyruszyły na trasę wiodącą z Puław drogami powiatów puławskiego, opolskiego i kraśnickiego. Wyznaczono na niej osiem odcinków specjalnymi, których łączna długość wynosi blisko 120 kilometrów.

Pierwsze sportowe emocje można było obserwować już wczoraj w miejscowości Bronice, gdzie część kierowców sprawdzała się na odcinku testowym. Najlepszy czas uzyskali na nim jadący Skodą Fabią Evo Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy wyprzedzili byłych czempionów kraju, Wojciecha Chuchałę i Sebastiana Rozwadowskiego, także w Skodzie Fabia Evo. Różnica czasowa wyniosła zaledwie 2 dziesiąte sekundy. Trzeci czas na testowym uzyskali Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Załoga jadąca Volkswagenem Polo GTI straciła do liderów kolejne 2 dziesiąte sekundy.

Rajd Nadwiślański jest 3. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Metę rajdu zaplanowano na godzinę 17:05 przed budynkiem Urzędu Miasta w Puławach. Tam też po godzinie 18 odbędzie się ceremonia rozdania nagród. Warto pamiętać, że drogi, na których ścigają się zawodnicy, są wyłączone z ruchu.

 

(fot. Foto Art Group/archiwum)

2 komentarze

  1. Dziwne zajęcie,komu to potrzebne?Niech ganiają po swoich prywatnych włościach a nie po drogach dla wszystkich.Jeszcze się co stanie jakiemuś człowiekowi albo innemu zwierzątkowi.Wariaty i tyle. Dobranoc.

  2. A dzis przy niedzieli jest jeszcze jakiś rajd aut sportowych albo coś??

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas