Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszył nowy sezon turystyczny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

W piątek po zimowej przerwie muzeum w Kozłówce przyjęło pierwszych zwiedzających. Czekało na nich wiele atrakcji.

Po blisko czterech miesiącach zimowej przerwy, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce rozpoczęło kolejny sezon turystyczny. W piątek pierwszymi zwiedzającymi była grupa uczniów z gimnazjum w Potoczku. Pracownicy muzeum przygotowali dla pierwszych gości niespodzianki. Gdy punktualnie o 10.00 przekroczyli pałacowe progi, powitała ich osobiście dyrektor Muzeum, Anna Fic-Lazor. Młodzi turyści dostali także muzealne upominki: ołówki i zakładki do książek z logo Muzeum. Następnie wraz z przewodnikiem udali się na niezwykłą lekcję historii po muzealnych wnętrzach.

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy, w Muzeum przygotowano wystawę „Wielkanocne życzenia z Kozłówki”. Przedstawia ona kilkadziesiąt kart pocztowych z życzeniami, które otrzymano od przyjaciół tej placówki: muzealników, historyków, polityków czy duchowych. Najciekawsze z nich można odczytywać na ekspozycji. Ponadto, z okazji zbliżających się świąt, w galerii można wyposażyć się w pocztówki zaprojektowane przez pracowników Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Ofertę Kozłówki będzie można również poznać na Targach Edukacyjnych, które odbędą się we wtorek i środę w Lublinie. Na terenie Targów Lubelskich będzie stoisko animatorów kulturalnych z Dąbrówki na którym zaprezentuje się także Muzeum Zamoyskich.

(fot. Muzeum w Kozłówce)
2015-03-23 19:28:55

Jeden komentarz

  1. z taką ceną za „wjazd” niech sobie sami „zwiedzają”

Z kraju

Sport