Rusza remont ul. Krężnickiej. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy

Lada dzień ruszy największy z zaplanowanych na bieżący rok remontów ulic na terenie Lublina. Chodzi o naprawę nawierzchni na ul. Krężnickiej. Kierowców czekają objazdy.

Prace będą prowadzone na 1,9-kilometrowym odcinku ul. Krężnickiej od skrzyżowania z ul. Żeglarską w kierunku Zemborzyc. Ogłoszony przez lubelski Zarząd Dróg i Mostów przetarg na wykonanie inwestycji, wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, które koszt prac oszacowało na 1 165 597,40 zł. Zakres robót obejmuje sfrezowanie obecnej nawierzchni i ułożenie nowej. Do tego utwardzone mają zostać pobocza. Całość prac ma się zakończyć do końca maja.

O ile większość prac będzie wykonywanych bez wyłączania ulicy z ruchu, lecz na czas układania nowej nawierzchni niezbędne będzie zamknięcie ulicy. Jednak roboty te będą się odbywały w weekendy, aby powodować jak najmniej utrudnień. Zaplanowano je w dniach: 6-7 maja oraz 13-14 maja. Wtedy to ruch zostanie skierowany na objazdy.

Dotyczy to również komunikacji miejskiej. W tych dniach linia nr 8 w obu kierunkach będzie kursować następującą trasą: Zemborzyce Górne – Krężnicka – Zemborzyce – kościół – Krężnicka – Cienista- Osmolicka – Żeglarska – Janowska a dalej standardową trasą. Linia nr 25 w obu kierunkach pojedzie:
Zemborzyce – kościół – Krężnicka – Cienista – Osmolicka – Prawiedniki – Osmolicka – Żeglarska – Nałkowskich.

W związku z objazdem zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków: Krężnicka – przychodnia 01, 02, Hotel pod Kasztanami NŻ 01, 02, Letniskowa NŻ 01, 02, Marina NŻ 01, 02 oraz Krężnicka kemping NŻ 01, 02.

36

(fot. Google Street View, mapy – ZTM Lublin)
2017-04-24 21:52:39

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Niech przy okazji zrobią coś z tymi topolami bo strach chodnikiem iść czy ulicą jechać, bo w każdej chwili drzewo może się przewrócić albo konar spaść.

 2. Jeśli przy okazji remontu nie wytną przydrożnych drzew to niestety może być masakra-wolałbym się mylić, ale długa, równa prosta będzie kusić

  • Bez drzew będzie kusić tym bardziej. Przecież droga się nie skrzywi jak wytną drzewa. Tylko że zamiast w drzewo miłośnik wrażeń wjedzie w czyjeś ogrodzenie albo w pieszych. Tzw. samobójstwo rozszerzone. Jak z topoli lecą gałęzie to pewnie wytną, ale mam nadzieję, że zrobią oświetlenie i to na solidnych, grubych betonowych słupach umieszczonych pomiędzy jezdnią a chodnikiem, żeby choć trochę chronić pieszych.

 3. Przynajmniej ktoś pomyślał o tym, żeby najbardziej uciążliwe prace prowadzić w weekend.

 4. 1,9 km od skrzyżowania z ulicą Żeglarską, to nawet ten remont nie zbliży się do Zajazdu pod Kasztanami, a gdzie remont tej drogi w centrum? Ten remont to powinien być, ale aż do skrzyżowania z ulicą Cienistą.

 5. po 20 latach obietnic radnego Leszka.D remont Krężnickiej skończy się przy jego domu…..
  Brawo TY , reszta mieszkańców do koscioła do krężnicy to gorszy sort …tylko podatki lepszy sort ….
  ŻENADA ….

 6. remontowany odcinek kończy się na przeciw drogi dojazdowej do przepompowni ścieków,do zajazdu pod kasztanami jest ok.400m.a do Daniewskiego jakieś 800,a więc nie sugeruj tego,czego nie ma!nie lubisz Daniewskiego?twoja sprawa,ale jeżeli już coś piszesz,to sprawdź czy to będzie wiarygodne!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!