Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszył program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców powiatu lubartowskiego

Mieszkańcy powiatu lubartowskiego mogą teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Projekt jest wynikiem współpracy powiatu lubartowskiego oraz Fundacji ADRA Polska.

Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną, w szczególności osoby walczące z uzależnieniem.

Aby móc skorzystać ze wsparcia psychologicznego wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców powiatu lubartowskiego. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację  i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia techniczna. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy telefonicznej w sprawach technicznych pod nr. tel. 790 796 718 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Link do grupy wsparcia dla mieszkańców powiatu lubartowskiego znajduje się tutaj: 

https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/17/wsparcie-dla-powiatu-lubartowskiego

Do kogo skierowana jest pomoc?

GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia psychologicznego. Została stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, np. zmagających się z uzależnieniem od alkoholu lub innych środków, współuzależnieniem bądź też z samotnością, problemami natury psychologicznej czy żałobą. 

Pandemia oraz przedłużająca się izolacja społeczna odcisnęły piętno na kondycji psychicznej Polaków. Psychologowie już w tej chwili alarmują, że coraz więcej osób zmaga się z problemami natury psychicznej, a według prognoz – sytuacja będzie się tylko pogarszać. Wiele osób częściej niż dotychczas zaczęło też sięgać po alkohol. Natomiast osoby, które wcześniej podjęły walkę z nałogiem, często z dnia na dzień zostały bez wsparcia, mityngów i musiały sobie poradzić z tym problemem same. Nie wszystkim się to udało.  Fundacja ADRA Polska we współpracy z powiatem lubartowskim postanowiła więc wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tym szczególnym czasie. Z pomocy może skorzystać każda osoba potrzebująca wsparcia, chcąca wytrwać w walce z nałogiem bądź też dopiero ją podjąć, ale również osoby chcące zadbać o swoją kondycję psychiczną – podkreśla Katarzyna Wojtachnio z Fundacji ADRA Polska.

Jak działa platforma?

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne.  Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości. 

Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W dedykowanej grupie dla mieszkańców powiatu lubartowskiego dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.

GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do Internetu. Zawsze można dodać wpis, sprawdzić historię walki z nałogiem lub też napisać do wybranej osoby. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.

Baza miejsc wsparcia

W ramach projektu jest również tworzona baza lokalnych grup oraz ośrodków wsparcia z terenu powiatu lubartowskiego. Mogą znaleźć się w niej wszystkie grupy związane z walką z uzależnieniem oraz dla rodzin osób uzależnionych, grupy wsparcia dla osób z depresją, chorobą, żałobą, bankructwem lub innym kryzysem życiowym. Baza będzie dostępna na platformie GrupaWsparcia.pl. Dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce użytkownik będzie mógł szybko i bez problemu znaleźć grupę lub ośrodek, który go wesprze w trudnych chwilach. 

Organizacje, które chcą bezpłatnie znaleźć się w tworzonej bazie, proszone są o kontakt pod nr. tel. 790 796 718 lub na adres [email protected].

Ruszył program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców powiatu lubartowskiego

(fot. pixabay.com, nadesłane)

Komentarze wyłączone

Z kraju